CERTUS rozliczymy twój PIT

Briefing prasowy Starosty – czyli co nowego w powiecie

Podczas briefingu prasowego, który odbył się 30 sierpnia 2022, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Pan Witold Darłak podał garść najważniejszych informacji z naszego Powiatu.
Jest nowy Dyrektor ZOZ

Jak pisaliśmy TUTAJ od 27 stycznia 2022 roku, po odejściu Pana Adama Pachlity, pełniącym obowiązki Dyrektora Powiatowego ZOZ-u został Pan Tomasz Baran. Komisja powołana na wiosnę tego roku ogłosiła konkurs na dyrektora, który odbył się dwukrotnie. Pierwszy konkurs został unieważniony ze względu na zgłoszenie tylko jednego kandydata. Zgodnie z ustawą kandydatów powinno być dwóch. W drugim konkursie wzięli udział: Pani z województwa dolnośląskiego oraz Pan Tomasz Baran. Komisja w tajnym głosowaniu jednogłośnie zdecydowała o wyborze Pana Tomasza Barana i to on od 30 sierpnia 2022 jest nowym dyrektorem ZOZ-u.

Trzy inne konkursy

Także trzy inne konkursy odbyły się do placówek oświatowych w naszym powiecie. Są to następujące placówki: Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. Pani Marzena Jakubek, dotychczasowy dyrektor Specjalnego Ośrodka z końcem maja złożyła wypowiedzenie. Został rozpisany konkurs, w którym wygrała Pani Dorota Bieszcz-Daniluk. Przejmie ona obowiązki od 1 października 2022. Procedury konkursowe zostały przesunięte do 2023 roku jeśli chodzi o Poradnię i Liceum, zatem dyrektorami w nich pozostaną kolejno Pani Agnieszka Nazimek i Pan Jak Flisak. Na chwilę obecną nie było chętnych kandydatów.

Remonty i utrudnienia w powiecie

Ponieważ trwa przebudowa ulic Ogrodniczej i Leśnej (aż do leśniczówki), a także odcinka Góra Ropczycka – Zagorzyce – Szkodna, Pan Starosta przeprosił za utrudnienia w ruchu szczególnie dla mieszkańców Gnojnicy Woli lecz także innych miejscowości.

Zanim będzie lepiej przez chwilkę musi być trochę gorzej. 16 grudnia 2022 planuje się zakończenie tej drugiej inwestycji, natomiast pierwszej to 10 maja 2023 roku. – podkreślił Pan Starosta.

Starosta wspomniał też o nowych inwestycjach drogowych a wśród nich między innymi:

  • Przebudowa mostu na potoku Niedźwiadka w Niedźwiadzie;
  • Chodniki obok tego mostu;
  • Nowy chodnik w Kamionce;
  • Chodnik i ścieżka rowerowa w Sędziszowie na ul. Grunwaldzkiej;
  • Przebudowa dróg w Kozodrzy i Brzezinach;
  • Budowa chodnika w m. Lubzina w kierunku Paszczyny.

Prawie 49 mln złotych będzie przeznaczonych na wszystkie inwestycje. Tak dużej kwoty na inwestycje w naszym powiecie jeszcze nie było – zaznaczył Pan Witold Darłak.

Nagranie z konferencji prasowej poniżej.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x