Orzech promocje

Gmina Ostrów uchwaliła najwyższy budżet w swojej historii

24 stycznia 2020 roku odbyła się XVI Sesja Rady Gminy Ostrów, podczas której uchwalono planowany budżet gminy na 2020 rok.

Podczas sesji 13-stu obecnych radnych jednogłośnie zagłosowało za przyjęciem budżetu o wysokości ponad 93 mln złotych. Planowane wydatki gminy to ponad 100 mln złotych.

Rekordowy budżet gminy

Jak mówił wójt gminy Grzegorz Ożóg: „Budżet jest to plan, natomiast to co dzieje się w rzeczywistości, na bieżąco jest oceniane. W tym roku planowany budżet to dochody na poziomie 93 mln, a wydatki niewiele ponad 100 mln, przy 20 mln wydatków majątkowych planowanych, to jest naprawdę przewidywany rekordowy budżet.” Dochody Gminy Ostrów oparte są na dochodach związanych z gospodarką odpadami.

Jakie inwestycje planuje gmina

Gmina zaplanowała kilkanaście inwestycji na rok 2020 a największe z nich to :

  • budowa nowej kwatery na odpady,
  • dofinansowanie Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Kozodrzy,
  • dofinansowanie inwestycji związanej z rozbudową wodociągów dla mieszkańców gminy
Największe wydatki

Największe wydatki gmina planuje w związku z gospodarką komunalną i ochroną środowiska – ponad 56 mln zł. W tym są rownież dwie duże inwestycje wspomniane wyżej. Kolejne duże wydatki to oświata ponad 15 mln zł , czyli środki na utrzymanie szkół i przedszkoli w gminie. Spore fundusze, bo prawie 12 mln zł, zostanie przeznaczone na dział rodzina, czyli m.in. na świadczenia wychowawcze, rodzinne oraz na wsparcie rodzin zastępczych i funkcjonowanie żłobków.

źródło zdjęć: Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x