Orzech promocje

Każdy z Nas może zostać Mikołajem – pobiegnijmy razem 4 grudnia

W niedzielę 4 grudnia 2022 roku w Ropczycach odbędzie się mikołajkowy bieg charytatywny organizowany przez Stowarzyszenie Młodzi Aktywni. Środki, które uda się zebrać zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację Wojtusia z Wielopola. O biegu pisaliśmy już TUTAJ.

Portal RRS24.NET objął wydarzenie patronatem medialnym. Zachęcamy do udziału.

TUTAJ LINK do zapisów online. Opłata wpisowa to 50 zł, a w dniu zawodów 60 zł. Pieniądze z wpłat to ogromne wsparcie w leczeniu tego Walecznego Chłopca.

Wojtuś urodził się 8 grudnia 2017 roku ze skrajnym wodogłowiem, później zdiagnozowano u niego także zespół genetyczny Walkera-Warburga, głęboki niedowład czterokończynowy i neuropatię niedokrwienną obu oczu. Lekarze nie dawali chłopcu szans na przeżycie, jednak codziennie zaskakuje on swoją wolą walki i chęcią życia. Przeszedł 7 operacji, a także przebywał kilka razy na intensywnej terapii, gdzie jego stan wielokrotnie był krytyczny. Wojtuś jest dzieckiem leżącym, nie trzyma główki, jest bardzo wiotki, nie mówi. Jest całkowicie zależny od rodziców. Niedawno założono mu rurkę tracheostomijną, która ma go uchronić przed częstym zapaleniem płuc i pobytami w szpitalu. Pomimo wielu schorzeń Wojtek jest bardzo pogodnym dzieckiem, a jego uśmiech topi wszystkie serca. Swoim rodzicom dodaje siły do dalszej walki z ogromem przeciwności, jakie spotykają ich każdego dnia.

Pozostało jeszcze 25 dni do końca zapisów on-line. Do chwili obecnej zapisało się około 90 osób. Wojtek teraz jeszcze bardziej potrzebuje naszej pomocy. Ostatnio jego stan zdrowia pogorszył się, ale ciągle walczy by wrócić do domu do najbliższych. Dlatego każde wsparcie, każda zrobiona opłata wpisowa ma znaczenie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x