Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w centrum Ropczyc – nowe ulice jednokierunkowe

Zakończył się remont w centrum Ropczyc, a w związku z tym wprowadzona została inna organizacja ruchu. Niektóre odcinki ulic stały się drogami jednokierunkowymi. Zmieniły się też oznaczenia oraz miejsca parkingowe.

Największe zmiany to :

 • jednokierunkowy stał się odcinek ul. Króla Kazimierza od domu usług do skrzyżowania z ulicą Krakowską;
 • jednokierunkowy jest też odcinek ul. Krakowskiej od skrzyżowania z ul. Króla Kazimierza do ul. Św. Barbary.

Nowe oznaczenia przedstawione są na zdjęciu poniżej.

W związku ze zmianami w centrum miasta, na stronie samorządu Gminy Ropczyce pojawił się komunikat:

Kierowców prosimy o zwracanie uwagi na nowe oznakowanie oraz stosowanie się do niego, a nie o tzw. jazdę „na pamięć”. Prosimy również o przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego dotyczących parkowania samochodów. Łamanie tych przepisów poprzez parkowanie samochodów na odcinkach objętych zakazami, na chodnikach, przy przejściach dla pieszych oraz skrzyżowaniach może narazić kierowców na niepotrzebne kary. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak apeluje do funkcjonariuszy policji o niekaranie kierowców, którzy nie przyzwyczaili się jeszcze do nowych zasad ruchu. Burmistrz zwraca się z prośbą o wyrozumiałość przez kilka najbliższych dni i pouczanie uczestników ruchu drogowego. Kierowców zaś prosimy o uwagę i stosowanie się do przepisów.

16 komentarzy na temat “UWAGA! Zmiana organizacji ruchu w centrum Ropczyc – nowe ulice jednokierunkowe

 • 12 listopada 2022 o 20:38
  Permalink

  Powstał wielki problem bo zmienili znaki na paru ulicach,Trzeba mieć oczy i patrzeć z czego się żyję a nie jeżdzić na pałę!

  Odpowiedz
 • 10 listopada 2022 o 16:55
  Permalink

  Ludzie pogubieni, kto to firmuje i za to odpowiada? Burmistrz, gmina?

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 16:45
  Permalink

  Spustu z rynny na Księgarni Nova nie dało się już podpiąć do studzienki tylko musi się lać na chodnik

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 16:42
  Permalink

  Szkoda, że przed sklepem ELMAT została ta stara kostka, można było pociągnąć nową i zrobić tam fajny skwer/plac nowe nasadzenia, jakieś ładniejsze, a nie takie dziadostwo kwiatki bratki chryzantemki. To się już wszystkim przejadło.

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 16:40
  Permalink

  Była szansa coś zrobić… Jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego… Wyszło jak zwykle. A parkowanie dalej darmowe! Dlaczego? Kiedy parking na działce po starym dworcu pks? Kiedy tamten teren zostanie odnowiony i jakoś uporządkowany, te wielkie tuje wycięte, krzaki?

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 16:27
  Permalink

  Czyli koniec końców liczba miejsc parkingowych ZMNIEJSZYŁA się? Nie dało się wymalować pasów i miejsc parkingowych i NIE DAŁO SIĘ WPROWADZIĆ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA??

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 10:28
  Permalink

  Co za władza która namawia policje do przymykania oka na łamanie przepisów… za moment będzie prośba noe karajacie złodzieja bo się do inflacji nie przyzywczaił itd itd..

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 09:23
  Permalink

  Już widzę ile będzie kolizji jak ludzie będą jeździć z pamięci.. A nie patrząc na znaki.. Zresztą i tak przed remontami ludzie potrafili wjechać w jednokierunkowa pod prąd..

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 08:56
  Permalink

  Dlaczego nie ma ani 1 cm ścieżki rowerowej? Aż się prosiło, żeby przedłużyć istniejącą „ścieżkę rowerową” wzdłuż ul. Barbary, wtedy ludzie co jadą z górki rowerem z dziećmi mogliby BEZPIECZNIE i normalnie dojechać np. na lody, a nie objeżdżać całe Ropczyce.
  W związku z powyższym proszę redakcję portalu RRS24 o zapytanie w gminie, czy są plany wyłączenia z zakazów wjazdów np. rowerów, skuterów, itp.?

  Odpowiedz
 • 9 listopada 2022 o 00:55
  Permalink

  pije..ło ich!!! Kto to wymyślił??? Ktoś niespełna rozumu !!! Teraz dopiero będą korki przez miasto i brak miejsc parkingowych !!!

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2022 o 22:23
  Permalink

  Nawet na załączonym obrazku widać pierwsze nieprawidłowości….

  Odpowiedz
 • 8 listopada 2022 o 21:32
  Permalink

  To uszczęśliwili ludzi nie ma co!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *