Orech promocje

Ruszają kontrole zakrywania ust i nosa! Nawet 500 złotych mandatu za brak maseczki.

Ze względu na fakt, że mieszkańcy bagatelizują obowiązek zakrywania ust i nosa są przewidziane kontrole. Kontrole zapowiedział już w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski, a dziś informuje o tym starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witold Darłak.

Kontrole rozpoczną się w najbliższym czasie i będą przeprowadzane m.in. w sklepach, w komunikacji publicznej i kościołach

Jak poinformował dziś na konferencji prasowej starosta W. Darłak: Kontrole nie będą dotyczyć tylko i wyłącznie klientów, ale również pracowników. Niestety pracownicy niektórych sklepów, czy też właściciele bagatelizują i nie dostosowują się do obowiązku zakrywania ust i nosa, które funkcjonują.

Starosta dodaje, że za nieprzestrzeganie tego obowiązku “posypią się mandaty”, skoro nie potrafimy przypilnować i utrzymać tej dyscypliny. Za ich brak może grozić nawet 500 złotych mandatu. Kontrolę także będą przeprowadzane w kościołach, w komunikacji publicznej i różnych instytucjach.

Możliwe też, że zostaną wysłane kontrole na prywatne imprezy np. wesela. Jest to na razie pomysł, na którego realizację muszą pozwolić przepisy prawa – dodaje starosta.

Witold Darłak na konferencji prasowej zaapelował do mieszkańców, aby zaczęli czy też wrócili do tych praktyk noszenia zakrytych ust i nosa, które mieliśmy na początku epidemii. Jeżeli stan zdrowia nie pozwala na noszenie maseczki, należy założy przyłbice. Dla osób, które nie będą przestrzegać nakazu, będą nakładane mandaty karne.

11 komentarzy na temat “Ruszają kontrole zakrywania ust i nosa! Nawet 500 złotych mandatu za brak maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *