Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jak funkcjonuje oddział covid w Powiatowym Szpitalu w Sędziszowie Młp.- KONFERENCJA

24 listopada odbyła się konferencja prasowa w Powiatowym Szpitalu im. Ojca Pio w Sędziszowie Młp. Starosta Witold Darłak i Wicestarosta Bernadeta Frysztak poinformowali, że odział dla pacjentów z koronawirusem funkcjonuje bez zarzutów.

O początkach tego oddziału pisaliśmy tutaj. Starosta przekazał, że dla pacjentów przygotowane są 3 izolatki oraz 23 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym koronawirsuem. Wśród nich są 3 łóżka respiratorowe. Szpital przyjmuje pacjentów również spoza powiatu. Witold Darłak podkreślił również, że w szpitalu nie zostało zwiększone zatrudnienie. Część personelu została przeniesiona na oddział covidowy.

Podczas konferencji głos zabrał także dyrektor ZOZ-u Adam Pachlita. Wspomniał on, że w październiku było wielu pacjentów z koronawirusem. Pojawił się wówczas problem z mieszaniem się pacjentów z COVID-19 z innymi pacjentami. Część musiała spędzać kilka godzin w karetkach, aby znaleźć im miejsce w innym szpitalu. Dlatego powstanie tego oddziału było konieczne. Dyrektor ocenia bardzo dobrze dwutygodniowy okres działania oddziału.

Dzięki temu, że oddział oficjalnie jest covidowy szpital pozyskał 4 respiratory z rezerw materiałowych od wojewody. Jest też szansa na wykonanie instalacji tlenowej w całym szpitalu. W chwili obecnej jest ona tylko na byłym oddziale neurologii.

Ordynatorem nowego oddziału został Grzegorz Chomont. Przekazał on, że obłożenie łóżek jest praktycznie pełne. Są to chorzy w różnym wieku. Choroba jest mało znana dla lekarzy więc współpracują oni z lekarzami ze szpitala zakażonego w Łańcucie. Większość pacjentów zostaje wyleczona i wypisana do domu, ale cały czas zgłaszają się nowi.

Starosta ponowił również apel o zgłaszanie się osób do wolontariatu w DPS-ach – szczegóły tutaj.

Poniżej cała konferencja.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x