Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Czy w szpitalu w Sędziszowie powstanie oddział dla pacjentów z COVID-19 ?

W Szpitalu Powiatowym pod wezwaniem Ojca Pio w Sędziszowie Młp. prawdopodobnie zostanie utworzony oddział dla pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy wymagają hospitalizacji.

Władze powiatu i dyrekcja ZOZ planują uruchomienie takiego oddziału w miejscu obecnej neurologii, która znajduje się na drugim piętrze. W tej chwili pacjenci z koronawirusem bądź z podejrzeniem zakażenia, są przyjmowani w izolatkach na izbie przyjęć lub na oddziale wewnętrznym. Sprawia to utrudnienia w przyjmowaniu pacjentów, z innymi chorobami.

Według nowej kncepcji, oddział dla pacjentów z koronawirusem dysponowałby 28 łożkami. Byłby on lepiej przystosowany do leczenia, ponieważ każda z sal wyposażona jest w gazy medyczne m.in. tlen, a w sąsiedztwie oddziału jest intensywna terapia.

Aby uniknąć kontaktu pacjentów z covid-19 z pacjenamti niezakażonymi, oddział neurologii zostałby przeniesiony na pierwsze piętro. Na oddziale wewnętrznym połowa łożek (20) przeznaczona byłaby dla pacjentów neurologicznych.

W chwili obecnej nie ma jednoznacznej decyzji kiedy dokonają się takie zmiany, i czy w ogóle będą możliwe. Jednak władze szpitala i lekarze uważają, że taki oddział jest konieczny, aby szpital mógł prawidłowo funkcjonować, gdy jest wzrost zachorowań.

6 komentarzy na temat “Czy w szpitalu w Sędziszowie powstanie oddział dla pacjentów z COVID-19 ?

 • Pingback:Jest decyzja - Oddział COVID-owy w sędziszowskim szpitalu - Portal Ropczycko-Sędziszowski - RRS24.NET

 • 31 października 2020 o 13:47
  Permalink

  Do mieszkanka dwoch: sorry, ale ta osoba ma rację, Ci co mają gdzies tego wirusa , nie przestrzegają zasad, tylko cwaniakuja bo ich nie zaatakuje wirus NIE POWINNI BYC LECZENI BO NA WLASNE ZADANIE SIE ZARAZAJA

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 13:38
  Permalink

  Troszeczkę macie spóźnione dane. Taki oddział już jest na neurologii

  Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 11:36
  Permalink

  Mam nadzieję że lekarze tym wszystkim młodym zarażonym na demonstracjach też powiedzą wypier…..cie.

  Odpowiedz
  • 30 października 2020 o 20:39
   Permalink

   Szkoda że tobie tak nie powie lekarz przyjdzie na ciebie czas zobaczysz będziesz żałować słów które wypowiedziałes karma wraca pamiętaj

   Odpowiedz
 • 30 października 2020 o 08:31
  Permalink

  Tam na każdym oddziale leza chorzy z covidem……

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *