Orzech promocje

Jest decyzja – Oddział COVID-owy w sędziszowskim szpitalu

O planach powstania oddziału dla pacjentów z koronawirusem pisaliśmy TUTAJ, a dziś w mediach społecznościowych poinformował o tym starosta powiatu Witold Darłaka, jak czytamy:

Z wielką ulgą i satysfakcją informuję wszystkich, że w naszym szpitalu w Sędziszowie Małopolskim formalnie działa Oddział chorób zakaźnych dla chorych na Covid-19. Po dzisiejszej rozmowie z Panią Ewą Leniart Wojewodą Podkarpackim będzie decyzja o utworzeniu takiego oddziału. Dzięki tym postanowieniom zaczną normalnie działać wszystkie oddziały w naszym szpitalu.

Do tej pory w izolatkach tych oddziałów przebywali chorzy na Covid-19 i blokowali miejsca dla osób z innymi chorobami. W czasie epidemii wszyscy pacjenci przyjmowani do szpitala mają pobierane wymazy na koronawirusa. Do chwili otrzymania wyniku muszą przebywać w izolacji. Utworzenie oddziału zwolni izolatki i zapewni leczenie innym chorym, których jest więcej niż „covidowców”. Nie możemy skupiać się tylko na epidemii, inni też potrzebują pomocy – informuje starosta.

Źródło: fb Witold Darłak

Jedzenie na dowóz wynos

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Swojak
Swojak
3 lat temu

Brawo udało się, wypłaty w górę o 100 procent.!!!

Obywatel R
Obywatel R
3 lat temu

Brawo! Wreszcie szpital będzie mógł normalnie działać i przyjmować pacjentów chorych na inne schorzenia, bo przecież Covid to nie jedyna choroba…

2
0
Would love your thoughts, please comment.x