Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Zagrożenie koronawirusem COVID-19 oraz współdziałanie służb i instytucji na terenie powiatu było tematem kolejnego spotkania Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które z inicjatywy starosty Witolda Darłaka zostało zwołane dziś 16 marca 2020 r. 

W ponad dwugodzinnej debacie w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego udział wzięli: parlamentarzyści, pracownicy sanepidu, samorządowcy, służby medyczne oraz przedstawiciele straży pożarnej i policji.

Podczas spotkania została omówiona bieżąca sytuacja, przedstawiono zalecenia i rekomendacje, a także czynności podejmowane przez poszczególne służby i instytucje z terenu powiatu oraz szczegóły obiegu informacji.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Ropczycach:

Udział w dzisiejszym posiedzeniu pokazał, że służby na terenie Powiatu są gotowe dostosować swoje działania, zacieśnić współpracę i podjąć stosowne kroki, zarówno w zakresie opracowania działań zapobiegawczych, jak i wzmocnienia ochrony osób zagrożonych.

Na chwilą obecną, na terenie Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego nie odnotowano potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

Jak udał nam się ustalić wczoraj 15 marca, liczba osób znajdujących się pod nadzorem epidemiologicznym z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego wzrosła i wynosi aktualnie ponad 100 osób. Pozostałe dane bez zmian: 1 os. hospitalizowana, znajdująca się w izolatce w sędziszowskim szpitalu, a 8 osób poddane kwarantannie domowej.

Osoby poddane kwarantannie są pod nadzorem policji.

W związku z sytuacją występowania COVID-19 w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzeganie zaleceń i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

#zostajewdomu #zostańwdomu

Źródło: Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

szeleństwo patrząc po minach już czuję się bezpiecznie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x