Daniel Obajtek

Powiat ropczycko-sędziszowski nie będzie budował nowego łącznika przy autostradzie A4. Zajmie się tym samorząd wojewódzki?

Starostwo, podczas ostatniej lutowej sesji, podjęło decyzję o przekazaniu dokumentacji Województwu Podkarpackiemu na budowę łącznika przy autostradzie A4. Są to opracowane programy na budowę nowych odcinków dróg wojewódzkich łączników autostrady A4 węzeł Sędziszów Młp. z drogą krajową nr 4 i drogą krajową nr 94. 

O planach budowy zjazdów pisaliśmy już tutaj. W chwili obecnej powiat nie jest wstanie wykonać tej inwestycji. Jej koszty wzrosły z 19 mln na 32 mln, a dodatkowo po restrukturyzacji PBS, starostwo utraciło prawie połowę  swoich środków. Niestety nie wiadomo też czy będzie można uzyskać dofinansowanie unijne, ponieważ budżet UE na lata 2021-2027 nie jest jeszcze określony.  

Starosta Witold Darłak w czasie sesji rady powiatu 27 lutego podkreślał, że na opracowanie dokumentacji technicznej złożyły się wszystkie gminy z powiatu poza Gminą Ropczyce. Gminy Wielopole, Ostrów i Iwierzyce po około 30 tys. zł a Gmina Sędziszów około 100 tys. Jednak Radny Józef Drozd, tłumaczył, że Burmistrz Bolesław Bujak deklarował wsparcie finansowe, ale dopiero w III etapie inwestycji, gdy prace będą przebiegały przez Gminę Ropczyce.  

W sprawie przekazania dokumentacji, głos zabrał również Radny Wiesław Rygiel, który nalegał, aby w umowie z Samorządem Wojewódzkim znalazły się zapisy regulujące ,,co będzie zrobione z tą dokumentacją i kiedy będzie ona realizowana”.  

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 lat temu

Po 5 latach nieporadnych prób wybudowania 1 etapu przez powiat koniec złudzeń. Jako jedyny powiat ropczycko-sędziszowski nie umiał tego zrobić. Nie ma pozwolenia na b
udowę,a w w ub.roku samorząd województwa cofnął dofinansowanie w wys 15 mln zł. Władze powiatu skapitulowały. Właśnie puściła się zasadą zróżnicowanego rozwoju. U nas drogi nie ma A we wszystkich innych powiatach łączniki autostradowe powstały

bozena
bozena
4 lat temu
Reply to  Anonimowo

dokładnie. o tym że oddaja miliony bo nie sa w stanie wybudowac łącznika, że zmieniają lokalizacje łącznika itd mówiło sie już od miesięcy i nie ma na to wpływu żaden bank. teraz każda niedotrzymana obietnica budowy czegokolwiek bedzie przez starostę tłumaczona uratą środków w PBS. szkoda słów. nikt, żadne z naszych lokalnych mediów nie chce się tym zająć…… 🙁 Szkoda

2
0
Would love your thoughts, please comment.x