Orzech promocje

Jakie decyzje zapadły na ostatniej Sesji Rady Powiatu?

27 lutego odbyła się kolejna Sesja Rady Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Na początku obrad Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny mówił o problemie koronawirusa, o czym pisaliśmy już tutaj.

Likwidacja szkół policealnych

W czasie sesji pod głosowanie została poddana uchwała dotycząca likwidacji kilku szkół policealnych w powiecie, w których i tak nie ma już prowadzonych zajęć dla dorosłych. Są to:

  • Szkoła Policealna Nr 2 w Zespole Szkół Technicznych im. prof. Karola Olszewskiego w Sędziszowie Małopolskim,
  • Szkoła Policealna Nr 3 w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, 
  • Szkoła Policealna Nr 4 w Zespole Szkół AgroTechnicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach. 
Udzielenie pomocy rzeczowej Województwu Podkarpackiemu

Starostwo podjęło decyzję o przekazaniu dokumentacji Województwu Podkarpackiemu na budowę łącznika przy autostradzie A4 – więcej piszemy TUTAJ.

Sprawozdania z pracy Policji i Straży pożarnej

Na sesje zostali zaproszeni Komendanci Powiatowi Państwowej Policji i Straży Pożarnej. Przedstawili oni radnym sprawozdania z działalności za rok 2019. Radni poruszyli przy okazji tematy związane z uszkodzonymi drzewami po wichurach, z nieodpowiednim parkowaniem w miastach oraz z coraz bardziej niebezpieczną sytuacją na drogach.

Informacja Starosty z prac Zarządu

Starosta Witold Darłak przedstawił informacje o pracy Zarządu od ostatniej sesji. Znalazły się m.in. takie tematy jak:

  • pracownicy terenowi wydziału dróg wykonali szereg prac utrzymaniowych na drogach powiatowych np. wycinka zakrzaczeń i gałęzi drzew w pasach drogowych, remonty dróg masą na zimno, uzupełnienie poboczy oraz poprawienie oznakowania ,
  • zatwierdzone zostało postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na kompleksową obsługę bankową Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego i jego jednostek organizacyjnych przez okres 24 miesięcy. Do realizacji przyjęta została oferta Banku Spółdzielczego w Ropczycach za kwotę 72 000 złotych (na pięć rozesłanych zapytań ofertowych wpłynęła jedna oferta).
  • w ramach projektu unijnego Podkarpacki System Informacji Przestrzennej, Powiat został wyposażony w sprzęt komputerowy wraz z niezbędną infrastrukturą tj. serwerami, oprogramowaniem, ploterami, kserokopiarkami, drukarkami oraz wysokiej jakości sprzęt do wdrożenia elektronicznych narad koordynacyjnych do obsługi projektanta i inwestora.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x