Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Nakręć się na pomaganie ! Zbieraj nakrętki !

,,Zbieraj! nie wyrzucaj ! Zbieranie nakrętek to świetna akcja! 
Wystarczy odkręcić plastikową nakrętkę i zamiast wyrzucić do śmieci – przekazać na jakąś zbiórkę. Cel możesz wybrać sobie sam. Jest wiele osób w potrzebie, m.in mały Wojtuś z Wielopola. Jeśli możesz – zacznij zbierać już dziś na leczenie i rehabilitację chłopca.” 

Takie hasła zachęcają nas do zbierania nakrętek właśnie dla małego chłopca z Wielopola Skrzyńskiego. Wojtuś urodził się 8 grudnia 2017 roku i zmaga się ze skrajnym wodogłowiem, wadą mózgowia. Ma niedowład spastyczny 4-kończynowy, padaczkę, zespół Westa. Prawdopodobnie nie widzi. Nie potrafi też samodzielnie utrzymać główki. W rączki nie umie nic złapać. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, turnusów, leków oraz sprzętów rehabilitacyjnych. To da mu szanse na kolejne postępy i walkę z przeciwnościami. 

Mama Wojtka mówiła: 

Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, ale nasz wojownik miał inne plany i nie poddał się chorobie, miał tydzień jak przeszedł pierwszą operacje, później były kolejne, związane z zastawką. Po jednej z nich złapał gronkowca gdzie na kilka miesięcy przestał płakać i się śmiać. Pojawiły się też ataki padaczki. Kolejny rok był jeszcze gorszy. Po operacji w styczniu zaczęły się infekcje dróg oddechowych i tak po kilku pobytach w szpitalu trafiliśmy na OIOM gdzie był zaintubowany, złapał wirusa RSV leżał tam około miesiąca. Lekarze nie byli w stanie nam powiedzieć czy z tego wyjdzie walczyli o jego życie i wtedy pokazał nam, że teraz on będzie walczył dla nas. Gdy kolejny raz trafił na OIOM zapadła decyzja o PEGU – podajemy mu żywność bezpośrednio do żołądka przez rurkę, która jest w brzuszku.  

Rodzice Wojtka są wdzięczni za każdą pomoc. Zachęcamy więc do zbiórki nakrętek. Na plakacie są informacje gdzie można przynosić nakrętki. To nic nie kosztuje, a nakrętki uzbierane większej ilości pozwolą na zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacenie kolejnych potrzebnych rehabilitacji. 

Można też dokonywać bezpośrednich wpłat na https://zrzutka.pl/697k9g bądź przekazać 1% podatku
KRS 0000270809
Cel szczegółowy 1%: Ziarnik, 10312

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] został przed Urzędęm Gminy i jednostką OSP. Obecnie nakrętki zbierane są tam na leczenie Wojtusia z Wielopola […]

trackback

[…] Sercem i zbiórką nakrętek opiekować się będą członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego w szkole wraz z opiekunką panią Anną Musak. Nakrętki zbieramy dla 3-letniego Wojtusia- synka absolwentki ZSA- T — Sylwii – więcej o Wojtusiu pisaliśmy TUTAJ. […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x