Orzech promocje

Kolejne niewybuchy w powiecie ropczycko-sędziszowskim

Ropczyccy mundurowi w ostatnich dniach otrzymali dwa zgłoszenia o odnalezionych niewybuchach. Niebezpieczne przedmioty zostały zabrane przez saperów. Pamiętajmy! Takich znalezisk nie wolno dotykać lub przenosić, a o ich znalezieniu należy niezwłocznie powiadomić Policję.

Policjanci z ropczyckiej komendy bardzo często powiadamiani są o odnalezieniu „niebezpiecznych pamiątek” z czasów II wojny światowej. Na takie znaleziska bardzo często trafiają osoby wykonujące prace ziemne. Tak było i tym razem.

We wtorek przed godz. 10, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał informację, że podczas prac wykonywanych przy budowie mostu w miejscowości Kozodrza znaleziony został się niewybuch. We wskazanym przez zgłaszającego miejscu policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził, że odnaleziony przedmiot, to pocisk artyleryjski. Miejsce jego znalezienia zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

Drugi niewybuch został znaleziony wczoraj przed godz. 13, w miejscowości Boreczek. W tym przypadku również, znaleziony niewybuch został on podczas prac ziemnych. Okazało się, że jest to pocisk artyleryjski. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów.

Oba niebezpieczne przedmioty, pochodzące najprawdopodobniej z II wojny światowej, zostały zabrane przez patrol saperski.

Przypominamy, że niewybuchy z czasów wojny są wciąż niebezpieczne. Dlatego nie wolno ich dotykać ani przenosić. O każdym takim znalezisku należy niezwłocznie powiadomić Policję.

źródło: KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x