Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce: Żłobka nie będzie, brak pieniędzy w Gminie.

Pomysł na budowę drugiego publicznego żłobka zdążył już rozbudzić nadzieję w rodzicach, szczególnie tych, którzy na miejsce oczekują już kilka m-cy i tych mieszkających w nowopowstałych blokach na ul. Mehoffera.

Dla najmłodszych mieszkańców regionu przygotowanych miało być blisko 30 miejsc w żłobku i około 50 dla dzieci w wieku przedszkolnym. Budowa placówki miała odbyć się już w przyszłym roku, został nawet ogłoszony przetarg przez gminę Ropczyce…, co poszło nie tak?

Jak informuje burmistrz Bolesław Bujak:

Nie stać nas na w przyszłym roku na tą inwestycje, która była już doskonale przygotowana. Mieliśmy projekt techniczny, pozwolenie na budowę – ogłosiliśmy przetarg, który niestety musieliśmy unieważnić w momencie, w którym otrzymaliśmy dane z Ministerstwa Finansów (…)

(…)Wpływy do gminy zmniejszą się m.in. z powodu braku podatków od osób fizycznych do 26 r.ż. i podniesienia kwoty wolnej od podatku – w skali roku to około 3 mln złotych mniej we „wspólnej kasie, jakim jest budżet gminy”.

Gmina na budowę placówki w przyszłym roku 2020 przewidywała wydać około 2 mln. złotych, niestety najniższa oferta przetargowa była wyższa o pół miliona od planowanych kosztów. Budowa została przesunięta w czasie, na pewno nie będzie realizowana w roku 2020.

Całość materiału z konferencji prasowej dostępna TUTAJ.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anonim
anonim
4 lat temu

Jak brak pieniędzy to za co żyją ci pracownicy w gminie????????????????????????/

Nie stać nas
Nie stać nas
4 lat temu

W ciągu 4 lat płaca minimalna wzrosła o 40%, średnia płaca niewiele mniej. Wzrost płac to wyższe podatki. Panie Burmistrzu proszę kwotowo podać wysokość wpływu podatku PIT do gminy z 2015 i prognozy wpływu na 2020 rok.

Plebs
4 lat temu
Reply to  Nie stać nas

Lepiej kupić m.in. nowe samochody do gminy i starostwa bo stare są już niemodne a później mówić że niema pieniędzy bo osoby do 26 nie muszą płacić podatku.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x