Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Akcja ,,Trzeźwość” na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego

W sobotę i w poniedziałek, ropczyccy policjanci prowadzili działania „Trzeźwość”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Policjanci ruchu drogowego realizowali zadania w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie powiatu. Sprawdzili stan trzeźwości 484 kierujących. Podczas działań ujawnili 4 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 1 kierowca odpowie za popełnione wykroczenie, a 3 za przestępstwo.

25 listopada około godz. 7.30 w miejscowości Będzienica 70-letni kierujący prowadził samochód osobowy marki Ford. Badanie stanu trzeźwości wskazało ponad ponad pół promila alkoholu.

Również 25 listopada około godz. 9 w miejscowości Kamionka, 32-letni kierujący samochodem osobowym marki Mercedes, został poddany badaniu stanu trzeźcości. Wynik badania to ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Tego samego dnia w miejscowości Sędziszów Małopolski funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 30-letniego kierującego samochodem marki Ford. Wynik badania stanu trzeźwości to ponad promil alkoholu w organizmie. Kierujący przewoził w samochodzie dwoje dzieci w wieku 6 i 2 lat. Oprócz konsekwencji związanych z kierowaniem pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości usłyszy zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

27 listopada kilka minut po godz. 8.00 w Ropczycach funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 33-letniego kierującego samochodem marki Peugeot. Wynik badania stanu trzeźwości to niecałe 0,5 promila alkoholu. W związku z czym odpowie za wykroczenie jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu.

Kierującym zostało zatrzymane prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowania, wkrótce odpowiedzą przed sądem. Za popełniony czyn grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tef
Tef
6 miesięcy temu

To samo dotyczy Ropczyc

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

Czemu nikt nie zrobi akcji trzeźwość wśród pijanej młodzieży zakłócającej ciszę nocną w Sędziszowie?

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Bardzo trafne pytanie do policji sędziszowskiej

3
0
Would love your thoughts, please comment.x