Orzech promocje

Charytatywny Bieg dla Zuzi Tenczar z Wielopola Skrzyńskiego

Stowarzyszenie Młodzi i Aktywni organizuje kolejny bieg w ramach edycji Charytatywnych Biegów V Gmin Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego. Tym razem bieg odbędzie się w Wielopolu Skrzyńskim, a dochód przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację Zuzi Tenczar.
Kim jest Zuzia Tenczar?

Zuzia to sześcioletnia mieszkanka Gminy Wielopole Skrzyńskie. Zmaga się z wieloma schorzeniami. Tak historię Zuzi opisują jej rodzice:

,,Zuzia urodziła się z rozległą przepukliną oponowo-rdzeniową w okolicy piersiowo-lędźwiowej z malformacją Chiari’ego typu II, wodogłowiem oraz stopami końsko-szpotawymi. W pierwszej dobie życia przeszła operację zamknięcia przepukliny, a po tygodniu następną operację założenia drenu komorowo-otrzewnego. Pomimo operacji Zuzia ma niedowład kończy dolnych. Porusza się na wózku. Zmaga się również z wadą pęcherza moczowego (tzw. pęcherz neurogenny), z czym wiąże się cewnikowanie co 3h oraz ciągłe infekcje a w konsekwencji długotrwałe leczenie i zakup leków.

W 2019 roku u Zuzi rozpoznano padaczkę oraz wadę wzroku. Od tego momentu Zuzia przyjmuje leki przeciwpadaczkowe oraz nosi okulary.Zuzia wymaga intensywnej i regularnej rehabilitacji, dlatego korzysta z zabiegów w Ośrodku Dziennej Rehabilitacji dla Dzieci. Jest także pod stałą kontrolą specjalistyczną neurologa, neurochirurga, urologa, ortopedy, gastroenterologa, okulisty ora specjalisty rehabilitacji medycznej z czy wiążą się częste wyjazdy na wizyty.W codziennym funkcjonowaniu Zuzia korzysta z szeregu sprzętu ortopedycznego oraz rehabilitacyjnego, który przy zakupie wymaga indywidualnego przystosowania do sylwetki oraz rodzaju rozpoznanego schorzenia.

Zuzia pomimo choroby jest bardzo dzielną i wesołą dziewczynką.Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc”.

#BiegniemyDlaZuziTenczar – więcej informacji o wydarzeniu

Bieg dla Zuzi odbędzie się 5 grudnia 2021 roku o godzinie 11.00. Jak już wyżej wspominaliśmy start i meta wyścigu będzie w Wielopolu Skrzyńskim, a dokładnie na parkingu Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kantora. Uczestnicy mogą wziąć udział w jednej z trzech kategorii : bieg na 10 000 m, na 5 000 m oraz nordic walking na 5 000 m.

Już od godziny 8.00 będą wydawane pakiety startowe czyli: numer, gadżety od sponsorów, chip elektroniczny w celu pomiaru czasu (podlega zwrotowi po biegu), woda do picia oraz bon na przekąskę. Pełny pakiet zagwarantowany jest dla pierwszych zgłoszonych 300 uczestników.

Po zakończeniu biegu zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają pamiątkowe nagrody a każdy z 300 uczestników otrzyma medal w kształcie mapy gminy Wielopole Skrzyńskie. Jest to drugi medal do kolekcji po lipcowym biegu dla Oliwki z Gminy Ropczyce.

Jak zapisać się na bieg charytatywny? TUTAJ!

Każdy może zgłosić się do udziału w wydarzeniu. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców lub prawnego opiekuna. Należy wypełnić Formularz Rejestracyjny a następnie wpłacić minimum 50 zł na rachunek Stowarzyszenia Młodzi Aktywni – szczegóły na plakacie poniżej i w wydarzeniu. Zapisy i wpłaty elektroniczne możliwe do 3 grudnia 2021. Można zapisać się też na miejscu w dniu biegu – wtedy opłata wynosi 60 zł.

źródło: Stowarzyszenie Młodzi Aktywni

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x