Orzech promocje

Przychodnia POZ powróci ,,na górkę” w Ropczycach

Są nowe informacje w związku ze zlikwidowaną w roku ubiegłym filią Przychodni Rejonowej w Ropczycach, która mieściła się przy ul. Armii Krajowej. Już wkrótce przychodnia powróci ,,na górkę”.

Przypomnijmy, że Rada Powiatu oraz mieszkańcy nie zgadzali się z decyzją likwidacji, jednak budynek, w którym funkcjonowała przychodnia, zmienił właściciela. W czerwcu 2021 umowa najmu została wypowiedziana. ZOZ mógł korzystać z tego miejsca tylko do końca września 2021 roku. Nowy właściciel nie wyraził zgody na przedłużenie umowy nawet pod innymi warunkami, ponieważ miał już inne plany na wykorzystanie nieruchomości.

Starostwo i władze ZOZ-u rozpoczęły poszukiwania nowego budynku dla przychodni. Odbyły się też konsultacje społeczene z mieszkańcami, o czym pisaliśmy m.in. TUTAJ. Niestety nie udało się wówczas znaleźć odpowiedniego lokalu, ale rozpoczęły się rozmowy z inwestorem nowo budowanego lokalu na ul. Piłsudskiego.

I to właśnie przy ulicy Piłsudskiego zostanie ponowanie otwarta filia Przychodni Rejonowej w Ropczycach. Poinformował o tym pan Tomasz Baran Dyrektor ZOZ w Ropczycach, podczas ostatniej sesji Rady Powiatu 28 listopada br. Placówka będzie się mieściła w nowym budynku na ul. Piłsudskiego 38. Narazie nie znamy szczegółów związanych z otwarciem i funkcjonowaniem przychodni.

zdjęcie FB Klub Radnych Powiatowych Samorząd i Gospodarka

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x