Orech promocje

Czy na ,,Górce” będzie przychodnia ZOZ-u?

Od kilku miesięcy nie funkcjonuje już Filia Przychodni ZOZ-u na ,,górce” w Ropczycach. Pisaliśmy o tym temacie kilka razy. Czy pacjenci m.in. z Osiedla Barbary będą mieli swoją przychodnie?

Zacznijmy od początku

Budynek, w którym mieściła się wcześniej przychodnia, ma teraz innego właściciela. W czerwcu 2021 roku umowa najmu została wypowiedziana. ZOZ mógł korzystać z tego miejsca tylko do końca września. Nowy właściciel nie wyraził zgody na przedłużenie umowy nawet pod innymi warunkami, ponieważ ma inne plany na wykorzystanie nieruchomości.

Konsultacje z mieszkańcami

23 marca odbyło się zebranie konsultacyjne w sprawie Filii Przychodni ZOZ w Ropczycach. Podczas spotkania były omówione propozycje przyszłych lokalizacji przychodni dla Osiedla Północ i Osiedla Św. Barbary. Niestety mieszkańcy nie wyrazili zgody na przedstawione propozycje. Starosta przyznał, że nie będzie robione nic na siłę i będzie szukana nowa lokalizacja.

Czy jest propozycja nowego lokalu?

Podczas ostatniej sesji radny W. Rygiel zapytał o postępy w tym temacie. Starosta Witold Darłak odpowiedział, że narazie nie może zdradzić szczegółów, ale trwają rozmowy z inwestorem nowo budowanego lokalu na ul. Piłsudskiego. Jeśli Dyrekcja ZOZ-u i inwestor nie prozumieją się w tej kwestii to Starostwo będzie szukało kolejnego lokalu.

6 komentarzy na temat “Czy na ,,Górce” będzie przychodnia ZOZ-u?

 • 20 maja 2022 o 12:59
  Permalink

  Jak się ludziom propozycje nie podobają to znaczy, że nie przeszkadza im chodzić na dół, na Wyszyńskiego.

  Odpowiedz
 • 19 maja 2022 o 17:41
  Permalink

  Ustalenia ustaleniami ale tam na pewno od czerwca bedzie przychodnia. Pewne info

  Odpowiedz
  • 23 maja 2022 o 10:05
   Permalink

   Mhm a po konsultacjach społecznych, jak mieszkańcy zaproponowali budynek przy Siewierskiego, to napisali ze nie ma wolnych lokali. A ogłoszenie do dziś wisi ze są… także ktoś tu mieszkańców robi w konia delikatnie mowiac.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2022 o 14:42
  Permalink

  A lokali na górce nie ma i błędne koło się zamyka. Może pora pomyśleć o wybudowaniu jakiegoś niewielkiego budynku i ulokować tam kilka gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy itp?
  Jedyne dostępne lokale są na parterze nowego wieżowca przy ul. Mehoffera, ale tam to jest za blisko do ZOZu na Wyszyńskiego.

  Odpowiedz
 • 18 maja 2022 o 10:36
  Permalink

  Ma być w budynku po sklepie na osiedlu domków. Remont już na ukończeniu.

  Odpowiedz
  • 19 maja 2022 o 14:11
   Permalink

   No to masz złe info, bo ludzie w głosowaniu w świetlicy SM Ropczyce na zebraniu odrzucili tę propozycję i tam przychodni nie będzie.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *