Daniel Obajtek

Czy na ,,Górce” będzie przychodnia ZOZ-u?

Od kilku miesięcy nie funkcjonuje już Filia Przychodni ZOZ-u na ,,górce” w Ropczycach. Pisaliśmy o tym temacie kilka razy. Czy pacjenci m.in. z Osiedla Barbary będą mieli swoją przychodnie?

Zacznijmy od początku

Budynek, w którym mieściła się wcześniej przychodnia, ma teraz innego właściciela. W czerwcu 2021 roku umowa najmu została wypowiedziana. ZOZ mógł korzystać z tego miejsca tylko do końca września. Nowy właściciel nie wyraził zgody na przedłużenie umowy nawet pod innymi warunkami, ponieważ ma inne plany na wykorzystanie nieruchomości.

Konsultacje z mieszkańcami

23 marca odbyło się zebranie konsultacyjne w sprawie Filii Przychodni ZOZ w Ropczycach. Podczas spotkania były omówione propozycje przyszłych lokalizacji przychodni dla Osiedla Północ i Osiedla Św. Barbary. Niestety mieszkańcy nie wyrazili zgody na przedstawione propozycje. Starosta przyznał, że nie będzie robione nic na siłę i będzie szukana nowa lokalizacja.

Czy jest propozycja nowego lokalu?

Podczas ostatniej sesji radny W. Rygiel zapytał o postępy w tym temacie. Starosta Witold Darłak odpowiedział, że narazie nie może zdradzić szczegółów, ale trwają rozmowy z inwestorem nowo budowanego lokalu na ul. Piłsudskiego. Jeśli Dyrekcja ZOZ-u i inwestor nie prozumieją się w tej kwestii to Starostwo będzie szukało kolejnego lokalu.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PimPamPum
1 rok temu

Jak się ludziom propozycje nie podobają to znaczy, że nie przeszkadza im chodzić na dół, na Wyszyńskiego.

bzik
bzik
1 rok temu

Ustalenia ustaleniami ale tam na pewno od czerwca bedzie przychodnia. Pewne info

Ropczycanka
Ropczycanka
1 rok temu
Reply to  bzik

Mhm a po konsultacjach społecznych, jak mieszkańcy zaproponowali budynek przy Siewierskiego, to napisali ze nie ma wolnych lokali. A ogłoszenie do dziś wisi ze są… także ktoś tu mieszkańców robi w konia delikatnie mowiac.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

A lokali na górce nie ma i błędne koło się zamyka. Może pora pomyśleć o wybudowaniu jakiegoś niewielkiego budynku i ulokować tam kilka gabinetów lekarskich, gabinet zabiegowy itp?
Jedyne dostępne lokale są na parterze nowego wieżowca przy ul. Mehoffera, ale tam to jest za blisko do ZOZu na Wyszyńskiego.

kiwi
kiwi
2 lat temu

Ma być w budynku po sklepie na osiedlu domków. Remont już na ukończeniu.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  kiwi

No to masz złe info, bo ludzie w głosowaniu w świetlicy SM Ropczyce na zebraniu odrzucili tę propozycję i tam przychodni nie będzie.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x