Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Jan i Łucja Kopeć z Ropczyc odebrali ordery od Prezydenta RP

W miniony wtorek 10 maja w konsulacie RP w Chicago odbyła się ważna uroczystość. Prezydent RP Andrzej Duda odznaczył orderami zasłużonych Polaków, mieszkających w USA.

Pochodzący z Gminy Ropczyce Jan Kopeć i jego małżonka, Łucja Mirowska-Kopeć odebrali ważne odznaczenia państwowe. Pan Jan otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a Pani Łucja – Krzyż Oficerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej. Order Odrodzenia Polski to drugie najważniejsze odznaczenie, przyznawane za wybitne osiągnięcia między innymi w dziedzinie kultury, działalności społecznej oraz polepszania  stosunków międzynarodowych.

Pan Jan Kopeć był Prezesem Związku Klubów Polskich, a Pani Łucja Mirowska-Kopeć obecnie pełni tę funkcję. Ponadto jest ona także przewodniczącą Komitetu Organizacyjnego Parady 3 Maja w Chicago. Od wielu lat mieszkają w Chicago. Pan Jan jest jednym z założycieli Klubu Przyjaciół Ziemi Ropczyckiej. Jest w stałym kontakcie z Polakami. W 2012 roku został mu przyznany tytuł Honorowego Obywatela Ropczyc za zasługi w utrzymaniu i pogłębianiu kontaktu z rodzinnym miastem oraz za pomoc instytucjom i organizacjom z Ziemi Ropczyckiej.

Burmistrz Ropczyc, Pan Bolesław Bujak, złożył gratulacje obojgu wyróżnionym prestiżowymi odznaczeniami oraz życzył im kolejnych lat owocnej działalności na rzecz Polonii w Stanach Zjednoczonych oraz rodaków w kraju.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x