Orzech promocje

W Wielopolu Skrzyńskim powstanie nowoczesny modułowy posterunek policji

O odtworzeniu posterunku policji w Wielopolu Skrzyńskim pisalismy już w styczniu zeszłego roku- TUTAJ. Wtedy to została przekazana działka przez Gminę Wielopolę Skrzyńskie dla Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Na ostatniej sesji rady powiatu ropczycko-sędziszowskiego zjawił się Komendant KPP w Ropczycach podinsp. Roman Zawiślak. Wspomniał on, że trwają procedury aby reaktywować posterunek w Wielopolu Skrzyńskim. W tej chwili jest procedowany plan zagospodarowania przestrzennego. Jeśli ten dokument będzie, to KW w Rzeszowie jako inwestor ogłosi przetarg.

Nowy posterunek ma powstać według nowoczesnej technologii modułowej 3D. Komendant zaznaczył, że rozwiązanie to jest przyjęte przez Biuo Logistyki Komendy Głównej Policji. Posterunki takie powstały już na terenie naszego kraju. Jest to konstrukcja, która pozwala na szybką realizację inwestycji. Na stronie Policja.pl znaleźliśmy informację, że pierwszy taki posterunek powstał w 2021 roku w Prochowicach.

Inwestycja ma być finansowana z budżetu centralnego policji. Na posterunku będzie pracowało minimum 8 policjantów. – dodał podinsp. R. Zawiślak.

zdjęcie główne przykładowe policja.pl (dolnośląska.policja.gov.pl)

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Brawo! A kiedy ropczycka komenda powiatowa zacznie się świecić? Bo światła na parkingu zgaszone, logo, pylon, latarnie- wszystko zgaszone. Beznadzieja inwestować kilka tysięcy w napis, który powinien być z daleka widoczny a jest wyłączony.

Brzeziniok
Brzeziniok
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

łoszczyndności….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

mam nadzieję że wójta zmienią

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Wójta nie zmienia się nadzieją tylko przy urnie wyborczej, więc idźcie na wybory i głosujcie przeciwko- proste

4
0
Would love your thoughts, please comment.x