Orech promocje

Także u nas zawyją syreny dla Druhów z OSP Czernikowo

Jadąc ratować życie innym, stracili swoje życie. W całej Polsce odbędzie się akcja „Minuta dla druhów z Czernikowa”. Syreny zawyją także w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Przeczytajcie o jej szczegółach.
Wypadek z udziałem OSP

Akcją „Minuta dla druhów z Czernikowa” Państwowa Straż Pożarna i Ochotnicza Straż Pożarna chcą uhonorować ofiary dzisiejszego wypadku w okolicach Torunia w województwie kujawsko-pomorskim, do którego doszło w godzinach porannych (około godz. 5).

Jadąc alarmowo do pożaru (zapaliła się sadza w kominie w miejscowości Liciszewy), na drodze krajowej nr 10, wóz strażacki OSP Czernikowo zderzył się z samochodem ciężarowym. W wyniku tego zdarzenia dwoje strażaków zginęło, natomiast trzech zostało rannych. Życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Dotychczas wiadomo, że kierowca TIR-a był trzeźwy. Jak podaje portal rmf24.pl: „To niesamowita tragedia. Nie możemy się otrząsnąć” – powiedział wójt gminy Czernikowo, Tomasz Krasicki.

Minuta Ciszy w Sejmie

Jak pisze PSP na jednym z portali społecznościach, minutą ciszy rozpoczęło się dziś posiedzenie Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych, w hołdzie dla strażaków z Czernikowa. Omawiane były między innymi tematy, dotyczące funkcjonowania Straży Pożarnej.

Syreny zawyją także u nas

Inicjatorem akcji „Minuta dla druhów z Czernikowa” jest Portal Remiza.com.pl, który tak opisuje inicjatywę: „Prosimy strażaków PSP i druhów OSP o włączenie syren alarmowych i sygnałów świetlno-dźwiękowych dzisiaj, 2 grudnia o godzinie 18:00”.

Jednostki OSP z powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego włączyły się w tę akcję. Syreny zawyją punktualnie. Akcja ma na celu także pokazanie strażackiej jedności.

Zdjęcia z tego tragicznego wypadku autorstwa: Pomoc Drogowa Jacek Hejnowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.