Orzech promocje

Miał być remont ulic w centrum Ropczyc, ale czy wystarczy środków?

Gmina Ropczyce jest w trakcie rozpatrywania ofert przetargowych na realizację zadania ,,Rewitalizacja ul. Króla Kazimierza Wielkiego, ul, Krakowskiej, ul. Grunwaldzkiej w Ropczycach.” Samorząd otrzyma na ten cel dofinansowanie, ale czy wystarczy środków na wykonanie tej inwestycji?

Planowana inwestycja w centrum Ropczyc miała być sfinansowana w większości z Rządowego Funduszu: Program Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Gmina składała 3 wnioski, ale tylko jeden z nich został rozpatrzony pozytywnie – o czym pisaliśmy tutaj. Dofinansowanie w kwocie 3 325 000 złotych zostało przyznane na remont ulic: Krakowskiej, Króla Kazimierza i Grunwaldzkiej. 

Gmina ogłosiła przetarg, z zamiarem przeznaczenia na zadanie kwoty 3 500 000 złotych. Niestety, spośród czterech złożonych ofert, najniższa wynosi 4 275 816 złotych. Burmistrz Ropczyc, podczas ostatniej sesji zapowiedział, że samorząd będzie musiał ze środków własnych dołożyć 800 tys. zł.

,,Nie decyduje się na unieważnienie teg przetargu z powodu braku tej kwoty zapisanej w budżecie, z uwagi na to, że występowały te firmy w przetargu z ofertą, które powinny na naszym terenie. Sądzę, że ogłoszenie drugiego przetargu nie pozwoliłoby nam uzyskać niższej kwoty, a być może byłaby ona wyższa. Jeżeli chcemy tę inwestycję zrealizować i wykorzystać tę dotację, to musimy znaleźć w naszym budżecie brakujące 800 tys. zł. To jest poważne wyzwanie przed naszym budżetem.”– Bolesław Bujak Burmistrz Ropczyc.

Jeszcze w lutym będzie zwołana sesja Rady Miejskiej, aby znaleźć wymaganą kwotę na realizację remontu dróg w centrum Ropczyc.

źródło zdjęcia: Miasto i Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sąsiad
sąsiad
2 lat temu

No Panowie wójtowie i burmistrzowie z naszego powiatu brać przykład z Pana Wójta TĘCZARA to jest prawdziwy gospodarz On wie gdzie pozyskać środki na rozwój gminy pod względem działań to zostaliście z tyłu za Nim

Władca Skrzyński
Władca Skrzyński
2 lat temu
Reply to  sąsiad

Wy sobie tego Wójta TĘCZARA za przykład nie bierzcie.

Wiem, nie musicie dziękować! 🙂

Mieszkaniec
Mieszkaniec
2 lat temu

“Jeszcze w lutym będzie zwołana sesja Rady Miejskiej, aby znaleźć wymaganą kwotę na realizację remontu dróg w centrum Ropczyc” to się w pale nie mieści co wy robicie bandyci .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x