Orzech promocje

Tak wygląda wniosek o 40 zł świadczenia za pomoc Ukraińcom

Znany jest już wzór wniosku i załącznik do wniosku o 40 zł dziennie świadczenia pieniężnego za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi. Z założenia będzie ono wypłacane przez  60 dni. W szczególnych przypadkach okres ten może zostać wydłużony.
Kto może otrzymać świadczenie 40 zł dziennie?

Każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, może być przyznane na jego wniosek, świadczenie pieniężne.

Złożenie wniosku to warunek, aby otrzymać środki finansowe

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest złożenie wniosku. Samorząd na jego rozpatrzenie będzie miał miesiąc. Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależniona  od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Świadczenie nie będzie przysługiwało, jeśli w złożonym wniosku znajdą się nieprawdziwe informacje. 

Jeśli podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienie jest  jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca, wojewoda ma prawo zdecydować o podniesieniu tej kwoty. Może nastąpić to również w przypadku, jeśli zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy zapewnione było przed dniem wejścia w życie ustawy.

Wzór wniosku

W środę (16 marca br.)  minister spraw wewnętrznych i administracji wydał rozporządzenie określające wzór wniosku, który należy wypełnić, żeby otrzymać świadczenie pieniężne. Przepisy ustawowe dotyczące świadczenia wchodzą w życie z mocą wsteczną od 24 lutego 2022 r.

Gmina Ropczyce już przyjmuje wnioski

Gmina Ropczyce wnioski przyjmuje od 18 marca, które należy składać w Biurze Klienta Urzędu Miejskiego w Ropczycach, ul. Krisego 1.

źródło: gov.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Nie zapomnij zgłosić do urzędu liczby osób dodatkowo do opłaty za śmiecie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x