CERTUS rozliczymy twój PIT

Uroczysta Sesja z okazji 539 rocznicy Sędziszowa Młp.

Tegoroczna uroczysta sesja Rady Miejskiej Sędziszowa Młp. z okazji 539 rocznicy nadania Praw Miejskich miastu odbyła się pod znakiem tragicznych wydarzeń na Ukrainie choć nie tylko.

Gest solidarności z Ukrainą

Wczoraj, 28 lutego 2022, miało miejsce ważne dla Sędziszowa i okolic wydarzenie. Odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z okazji 539 rocznicy nadania praw miejskich dla Sędziszowa. Sesja ta była obfita w istotne momenty. Radni nie pozostawili wątpliwości, że inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę, zapoczątkowana 24 lutego tego roku (decyzją Władimira Putina) to sytuacja, która nie powinna mieć miejsca i wyrazili swój głęboki sprzeciw wobec działań Rosji.

Radni na mocy uchwały wyrazili solidarność z Ukrainą i jej obywatelami, wycofując wcześniej z porządku obrad procedowanie uchwały w sprawie nawiązania współpracy z węgierskim miastem Soroksar, którego delegacja nie dotarła do Sędziszowa wskutek działań Rządu Słowacji, związanych z obecną sytuacją na Ukrainie. Na Słowacji trwa bowiem stan wyjątkowy. Z powodu prowadzonych w ich kraju działań wojennych nie dotarli na miejsce przedstawiciele partnerskiego (od 2016 roku) miasta na Ukrainie, Żmerynki, z którą to Radni również wyrazili solidarność.

Piękne wydarzenia towarzyszące

By kilkuletniej tradycji stało się zadość, sędziszowscy Radni wręczyli tytuły „Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej” (o czym wspominaliśmy TUTAJ), które odebrali prezes Banku Spółdzielczego, Pan Mieczysław Cios oraz członkowie kapeli podwórkowej „Paka Sędzisza”.

Tytuł Honorowego Obywatela Sędziszowa otrzymał pośmiertnie Ksiądz Jan Granicki (statuetkę odebrał Proboszcz Parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Sędziszowie, Ks. Ryszard Lis.

Jubileuszowej Sesji rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim towarzyszyło także istotne wydarzenie o charakterze kulturalnym. Był nim koncert Basi Kawy, utalentowanej i energicznej skrzypaczki z Sędziszowa (którą niedawno mogliśmy podziwiać w programie Dzień Dobry TVN), o czym pisaliśmy TUTAJ. Podczas koncertu, który rozpoczął się o 18:00, odbyła się zbiórka na rzecz potrzebujących Ukraińców i Ukrainek. Wydarzenie to było bezpłatne.

fot. RRS24, TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
gosc
2 lat temu

No to patrząc na te zdjecia to chyba policja ma czarno na białym żeby wezwać na przesuchanie i ukarać jak to robią często podjezdzając pod cpn i karzą ludzi za wejście na 2-3 minuty zeby zapłacić paliwo a tutaj 2-3 godziny w pomieszczeniu zamkniętym jak przepisy to chyba dla wszystkich na równo

1
0
Would love your thoughts, please comment.x