Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Pierwsze transporty ze zbiórek już dotarły do potrzebujących. Do kogo?

Dzisiaj w południe pierwsze busy wiozące dary z Ropczyc i Sędziszowa dla Ukrainy, wyruszyły z transportem. Zbiórki organizowane są na terenie całego powiatu ropczycko-sędziszowskiego, na ten moment każda gmina włączyła się w pomoc dla naszych sąsiadów zza wschodniej granicy. O tym, gdzie są zbiórki piszemy TUTAJ.

Dziś został wyczyszczony magazyn zbiórki w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach przy ul. Konopnickiej, dary z tego miejsca zostały dostarczone m.in. do:

  • Agroturystyki Rokoszówka w Kamionce, gdzie właściciel pan Łukasz Rokosz przyjął do siebie ukraińskich uchodźców. Znajdują się tam aktualnie trzy rodziny;
  • Bursy Międzyszkolnej w Ropczycach, gdzie zakwaterowane są matki z dziećmi;
  • Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, gdzie znajdują się matki z dziećmi ze szczególnymi potrzebami psychologicznymi, pochodzącymi z Ukrainy.

Co istotne pomoc także została wysłana bezpośrednio na pole bitwy pod Kijów. Dzisiaj zapakowaliśmy do dwóch busów niezbędne środki pomocy medycznej, żywność w puszkach, artykuły higieniczne, koce, ogrzewacze do rąk i nóg etc. W busach także zostały zapakowane dary dla osób pozostających na Ukrainie m.in. żywność, pampersy dla dzieci i obiadki, środki higieny.

Zbiórka trwa nadal! Poniżej przedstawiamy listę potrzebnych przedmiotów, żywności, środków czystości:

Żywność: Wędlina pakowana próżniowo, margaryna lub masło do smarowania pieczywa, serki do chleba, mleko w kartonach, ser żółty w plastrach, konserwy różne, ciastka suche, kawa zwykła, kawa rozpuszczalna, cukier, herbata, dżemy, miody, słoiki z ogórkami, papryką, olej, kasza, ryż, woda mineralna, paluszki, słodycze, batony.

Dla dzieci: Kaszki, mleko np.Bebiko, słoiczki z jedzeniem dla dzieci, słodycze, soczki, musy, owoce: mandarynki, jabłka banany.

Środki czystości: Papier toaletowy, serwetki, pampersy, szczoteczki do zębów, chusteczki nawilżone, podpaski, tampony, mydło w płynie , płyn do naczyń , ściereczki, Domestos, pasta do zębów, worki duże na śmieci , odświeżacze powietrza, płyn do mycia podłóg. Różne naczynia jednorazowe, folie aluminiowe, woreczki na kanapki worki na śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *