Orzech promocje

OTWARCIE WYSTAWY ZBIOROWEJ „Spod szydełka”

W piątek, 29. 04. 2022 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach dokonano otwarcia zbiorowej wystawy prac wykonanych szydełkiem, która nosi tytuł „Spod szydełka”. Spotkanie z rękodziełem i jego autorkami otworzyła Agnieszka Ochał dyrektor PCEK w Ropczycach, która powitała i wprowadziła w klimat spotkania zebranych. Następnie korzyści z szydełkowania przedstawili Elżbieta Orzech (kurator wystawy) oraz zaproszeni do zabawy z upominkami goście spotkania.

W krótkim wywiadzie autorki prac prezentowanych na wystawie opowiedziały o swojej pracy z szydełkiem. Z kolei głos zabrała Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego dr Bernadeta Frysztak, składając rękodzielniczkom wyrazy uznania. Na koniec części oficjalnej dyrektor PCEK podziękowała obecnym na spotkaniu paniom, które udostępniły swoje robótki na wystawę i oficjalnie ją otworzyła. Jak dowodzą reakcje obecnych na otwarciu, to wystawa dla dzieci, młodzieży i dorosłych i… i nie tylko dla pań.

Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym za to spotkanie z rękodziełem, ze sztuką oraz z tradycją. Ekspozycja dostępna będzie do 31 sierpnia 2022 r. Wstęp wolny.

źródło PCEK w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x