Orzech promocje

W naszym powiecie będzie pierwsza wirtualna strzelnica!

MON ogłosiło wyniki konkursu ofert w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2022”. Powiat Ropczycko-Sędziszowski otrzyma dofinansowanie w wysokości 124 tys. zł przeznaczone dla Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. Środki mogą być spożytkowane na budowę lub remont strzelnicy, prace przygotowawcze i budowlane oraz na wyposażenie początkowe.

Gdzie będzie?

Wirtualna strzelnica ma się znajdować w największej szkole w powiecie, w budynku hali widowiskowo-sportowej, w sali H2 przy ul. Konopnickiej 2 w Ropczycach. Będzie z niej można skorzystać przez cały tydzień od 7:00 do 19:00.

Kto skorzysta?

Ze strzelnicy skorzystają:

  • młodzież szkolna ZS (w tym klasy mundurowe);
  • LO i ZSAT w Ropczycach, LO i ZST w Sędziszowie Małopolskim;
  • członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” oddział Ropczyce i Sędziszów Małopolski.

Strzelnica, która zostanie uruchomiona jeszcze w czasie roku szkolnego 2022/2023, jest kompletnym multimedialnym, mobilnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym, który został zaprojektowany na rynek cywilny w oparciu o systemy wojskowe. Nie podlega obrotowi koncesyjnemu i mogą z niej korzystać wyłącznie osoby, które ukończyły 15 lat.

Po co taka strzelnica?

Celem nadrzędnym Programu „Strzelnica w powiecie” jest zapewnienie szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży i członków organizacji obronnych a także wśród funkcjonariuszy uzbrojonych którzy nie podlegają Siłom Zbrojnym RP. Projekt odpowiada na rosnące z każdym rokiem zainteresowanie strzelectwem. Ma też zwiększyć dostępność szkoleń w tym zakresie dla uczniów szkół, prowadzących działalność dydaktyczną w dziedzinie obronności. Chodzi tutaj głównie o klasy o profilu wojskowym (tzw. „mundurowe”) i oddziały przygotowania wojskowego.

zdjęcie Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x