Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce sadziły rośliny miododajne

W październiku 2022 roku Gmina Ropczyce nasadziła na swoim terenie wiele drzew i krzewów miododajnych.

Po co sadzić takie rośliny?

Nasadzenia drzew oraz krzewów zostały przeprowadzone, jak czytamy w mediach społecznościowych Urzędu Miejskiego w Ropczycach, w celu: ochrony bioróżnorodności i poprawy stanu środowiska naturalnego w województwie podkarpackim oraz do wzrostu pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

Jakie rośliny posadzono?

Posadzono 30 drzew miododajnych z następujących gatunków:

 • lipa drobnolistna,
 • klon pospolity,
 • klon jawor.

Nasadzono również 20 krzewów miododajnych z takich gatunków jak:

 • pęcherznica kalinolistna (żółtolistna),
 • pęcherznica kalinolistna (czerwonolistna).

Decyzja na szczeblu wojewódzkim

Nasadzenia te były możliwe dzięki uczestnictwu Gminy Ropczyce w przedsięwzięciu organizowanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego o nazwie Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim finansowanego ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

2 komentarze na temat “Ropczyce sadziły rośliny miododajne

 • 17 listopada 2022 o 20:36
  Permalink

  Nareszcie coś pozytywnego dla przyrody. A nie tylko wycinanie drzew i przeznaczanie wszelkich możliwych miejsc na parkingi. Ale dlaczego tak mało nasadzeń (tylko 50)? Gdzie zostały posadzone drzewka wykopane wiosną, które rosły koło kwiaciarni i Zabki a wyrzucone stamtąd bo był remont ulicy i chodnika. Znowu powstała betonoza.

  Odpowiedz
  • 18 listopada 2022 o 16:16
   Permalink

   Ojojojjjj już nie płacz… Tutaj piszesz o roślinkach a po chodniczku chciałabyś wyjść prościutko ze swojego mieszkanka aż do samego sklepiku. A rodzinka jak przyjeżdża to autem czy autobusem? I zostawia samochodziki pod dworcem PKS czy przyjeżdża pod bloczek? Dość już tej dyktatury zielonych, miasto MUSI SIĘ ROZWIJAĆ! Bo ludzie chcą żyć komfortowo.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *