Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Ropczyce sadziły rośliny miododajne

W październiku 2022 roku Gmina Ropczyce nasadziła na swoim terenie wiele drzew i krzewów miododajnych.

Po co sadzić takie rośliny?

Nasadzenia drzew oraz krzewów zostały przeprowadzone, jak czytamy w mediach społecznościowych Urzędu Miejskiego w Ropczycach, w celu: ochrony bioróżnorodności i poprawy stanu środowiska naturalnego w województwie podkarpackim oraz do wzrostu pożytków dla pszczół i innych owadów zapylających.

Jakie rośliny posadzono?

Posadzono 30 drzew miododajnych z następujących gatunków:

  • lipa drobnolistna,
  • klon pospolity,
  • klon jawor.

Nasadzono również 20 krzewów miododajnych z takich gatunków jak:

  • pęcherznica kalinolistna (żółtolistna),
  • pęcherznica kalinolistna (czerwonolistna).

Decyzja na szczeblu wojewódzkim

Nasadzenia te były możliwe dzięki uczestnictwu Gminy Ropczyce w przedsięwzięciu organizowanym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego o nazwie Sadzenie drzew i krzewów miododajnych sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim finansowanego ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ropczycanka
Ropczycanka
1 rok temu

Nareszcie coś pozytywnego dla przyrody. A nie tylko wycinanie drzew i przeznaczanie wszelkich możliwych miejsc na parkingi. Ale dlaczego tak mało nasadzeń (tylko 50)? Gdzie zostały posadzone drzewka wykopane wiosną, które rosły koło kwiaciarni i Zabki a wyrzucone stamtąd bo był remont ulicy i chodnika. Znowu powstała betonoza.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Ropczycanka

Ojojojjjj już nie płacz… Tutaj piszesz o roślinkach a po chodniczku chciałabyś wyjść prościutko ze swojego mieszkanka aż do samego sklepiku. A rodzinka jak przyjeżdża to autem czy autobusem? I zostawia samochodziki pod dworcem PKS czy przyjeżdża pod bloczek? Dość już tej dyktatury zielonych, miasto MUSI SIĘ ROZWIJAĆ! Bo ludzie chcą żyć komfortowo.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x