Orzech promocje

VIII EDYCJA WOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU POEZJI I PROZY „ZAWSZE WIERNI” – zgłoś się

Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców O. w Sędziszowie Młp. po raz ósmy zapraszają do udziału w konkursie recytatorskim ZAWSZE WIERNI.

Konkurs niezmiennie stanowi hołd dla wszystkich wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny. Jest motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, kształtowania poczucia tożsamości narodowej. Wpisuje się także w budowanie pamięci o żołnierzach niezłomnych. Jest także dla młodych ludzi okazją do konfrontowania umiejętności i prezentowania artystycznych talentów.

Uczestników obowiązuje prezentacja, tj. pamięciowe opanowanie i wyrecytowanie na żywo przed jury oraz publicznością jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy). Czas recytacji do 5 min. Poszukiwania repertuarowe powinny uwzględniać teksty polskich twórców powstające po 1939 r., aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „zawsze wierni” oraz rozwijają rozumienie pojęć: żołnierz niezłomny, bohater, ojczyzna, patriotyzm, honor, wierność wartościom, niepodległość, wolność. Na każdym etapie ten sam utwór.

materiał PCEK w Ropczycach

Organizatorzy eliminacji powiatowych:

POWIATORGANIZATOR ELIMINACJI POWIATOWYCH
DĘBICKIMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna
w Dębicy
MIELECKII Liceum Ogólnokształcące im. St. Konarskiego
w Mielcu
RZESZOWSKILiceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie
ROPCZYCKO-SĘDZISZOWSKIPowiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej
w Ropczycach
STRZYŻOWSKIPowiatowe Centrum Kultury i Turystyki
w Wiśniowej

Eliminacje w powiecie ropczycko-sędziszowskim 27 i 28 lutego 2023r.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x