CERTUS rozliczymy twój PIT

W PCEK odbył się wykład legendarnego nauczyciela ropczyckich szkół

13 grudnia br. w siedzibie PCEK w Ropczycach odbył się wykład mgr Józefa Słodyczki – legendarnego nauczyciela ropczyckich szkół. Prelegent zebranym licznie gościom i uczniom Zespołu Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach przybliżył historię kampanii wyborczej z wyborów do Sejmu Ustawodawczego, które odbyły się 19 stycznia 1947 r. w powojennej Polsce.

Akt głosowania poprzedziła bardzo brutalna kampania, a wyniki, które zostały całkowicie sfałszowane przez komunistów, złamały nadzieje wielu Polaków na normalizację życia po wojnie. Dały one fundamenty pod budowę ustroju PRL.

Data spotkania nie była przypadkowa – 42 . lata temu 13 grudnia 1981 r. władze PRL wprowadziły stan wojenny, który był gwarancją bezpieczeństwa i kontynuacji ustroju zainstalowanego w Polsce w konsekwencji wyborów parlamentarnych z 1947 r.

Serdecznie dziękujemy Panu Józefowi za wykład, który był kolejnym z wydarzeń towarzyszących wystawie pt. „Polacy głosowali. Kto decydował?”

Mgr Józef Słodyczka – emerytowany nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie Zespołu Szkół im. Ks. dra Jana Zwierza. W swojej karierze pedagogicznej pracował również w innych placówkach oświatowych, m.in. LO w Ropczycach. Przez kilkadziesiąt lat związany z Ropczycami wygłosił wiele wykładów i prelekcji, które cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży szkolnej oraz innych licznie zgromadzonych słuchaczy. Oprócz PCEK-u współpracuje również z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Ropczycach.

Oprac. Szymon Pacyna PCEK w Ropczycach

zdjęcia PCEK

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
łodka bols
łodka bols
2 miesięcy temu

ojj
są!!
powiem tyle 0,7 zgłoś się
pozd

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

A opowiadał o tym co robił w wojsku?

Anonimowo
Anonimowo
2 miesięcy temu

Legendarny to był smok wawelski. A Wy lepiej napiszcie co mówił na lekcjach, niech się wszyscy dowiedzą. Są tu jacyś jego uczniowie?

Uczeń
Uczeń
2 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Dlatego jest legendarny 😉 przez to co mówił został w pamięci uczniów. Ja miło wspominam lekcje historii i WOSu. A niektóre z jego złotych myśli pamiętam do dzisiaj 😉
Pozdrawiania dla Pana Profesora.

Anonimowo
Anonimowo
1 miesiąc temu
Reply to  Uczeń

Żadna z jego złotych myśli nie była cenzuralna! Wstyd dla PCEK że promuje tego człowieka

5
0
Would love your thoughts, please comment.x