Orech promocje

Zarzuty dla 25-latka z Ropczyc za znieważenie na tle narodowościowym

Ropczyccy policjanci zatrzymali 25-latka podejrzanego o znieważenie na tle narodowościowym dwojga obywateli Turcji. Mieszkaniec Ropczyc usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za publiczne znieważenie z powodu przynależności narodowej i rasowej może mu grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z lokali gastronomicznych w Ropczycach. Po północy dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie o groźbach wypowiadanych wobec właściciela lokalu. Na miejsce pojechali policjanci. Jak ustalili funkcjonariusze, do siedzącego przy stoliku ze znajomymi właściciela lokalu, obywatela Turcji, podszedł mężczyzna, który trzymając pałkę teleskopową, zaczął grozić mu i jego siostrze zniszczeniem lokalu. Znieważył ich również słowami obelżywymi.

Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 25-letni mieszkaniec Ropczyc.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego, 25-latek usłyszał zarzuty dotyczące gróźb i znieważenia na tle narodowościowym. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór. Dodatkowo mężczyzna ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, kontaktowania się z nimi, a także zakaz opuszczania kraju.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Ropczyce

11 komentarzy na temat “Zarzuty dla 25-latka z Ropczyc za znieważenie na tle narodowościowym

 • 23 lipca 2020 o 20:35
  Permalink

  Kiedy Polacy jeżdżą za granicę jest wszystko w porządku, natomiast kiedy ktoś do nas przyjeżdża uczciwie zarabiać, to należy go gnębić i traktować jako gorszy sort – osobiście znam ludzi tam pracujących – mają wielkie serducha i to bardzo porządni ludzie – wstyd ile w was nienawiści.

  Odpowiedz
  • 27 lipca 2020 o 18:07
   Permalink

   Nie znam ich, ale zgadzam się z tym co piszesz. Mentalność Kalego, zaściankowość, kompleksy i zwykły debilizm. ***** Turków, Ukraińców, Polska pany itd. ale kuźwa jak Polak pojedzie za granicę to chcą żeby ich na rękach nosić i dywany czerwone rozkładać. Banda prymitywnych przygłupów, mam nadzieję, że sąd temu grubasowi da największy wymiar kary i że żadne odwołania i apelacje nie pomogą. Polska potrzebuje emigrantów, uczciwych, asymilujących się, płacących składki itd. Już widzieliśmy „Polskę dla Polaków” jak nie było komu zbierać truskawek 2 miesiące temu. Coraz częściej wstydzę się, że jestem Polakiem patrząc ile debili w okół. Piszę to jako człowiek z 13-letnim emigracyjnym stażem.

   Odpowiedz
   • 29 lipca 2020 o 13:51
    Permalink

    Jesteś debilem ,,emigrant,, i tyle. Wstyd mi ze takie osoby istnieją

    Odpowiedz
   • 23 lipca 2020 o 07:35
    Permalink

    Nie Janusz nie polecę na kebaba bo nie jestem aż tak głupia żeby jeść śmietnik.. tam wszystko dodają. Ten kapiący pot do mięsa ahhhh coś pysznego. Smacznego

    Odpowiedz
    • 23 lipca 2020 o 13:30
     Permalink

     Wypowiedzią wyżej dajesz potwierdzenie swojej głupoty. Dziewczyno z Kebabem 😛

     Odpowiedz
    • 23 lipca 2020 o 20:29
     Permalink

     Tolerancja i szacunek dla człowieka ! Właściciele to bardzo pożądni o uczciwi ludzie którzy ciężko pracują , płacą ZUS i podatek , dają prace innym . Znam ich osobiście i ich wielkie serducha okazywane innym . Wstyd ze tak zostali potraktowani!

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *