Orzech promocje

UWAGA! Oszuści znów dzwonią i próbują wyłudzić pieniądze

Oszuści działający metodą “na wnuczka”, “na policjanta” znowu aktywni w naszym powiecie ropczycko-sędziszowskim. Oszuści wymyślają różne historie, indywidualnie do każdego przypadku. Warto przypominać i ostrzegać bliskich!

Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Ropczycach: dziś policja otrzymała dwa takie zgłoszenia od mieszkańców naszego regionu, jedno zgłoszenie było z miejscowości Będziemyśl, a drugie z miejscowości Klęczany. 

Mieszkańcy naszego regionu otrzymali telefony od osoby, która poinformowała ich, że ktoś z rodziny uległ wypadkowi, następnie telefon został przekazany drugiej osobie, która poinformowała o szczegółach tego rzekomego wypadku i że są potrzebne pieniądze. Na szczęście czujni mieszkańcy nie dali się oszukać i sprawę zgłosili na policję.

Przypominamy, że policjanci w żadnym przypadku nie żądają od ludzi pieniędzy! Nigdy nie każą wypłacać, czy też przelewać gotówki na podane przez telefon konto bankowe!
Apelujemy o czujność!

Zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o przekazanie dużej ilości pieniędzy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x