Orech promocje

Nowy dworzec PKS już jest. Kiedy otwarcie?

Budowa dworca w Ropczycach dobiegła końca. Na obiekcie pojawił się już neonowy napis ROPCZYCE DWORZEC AUTOBUSOWY.

Nowy budynek jest o wiele mniejszy od starego dworca, ale dzięki temu jest funkcjonalny i energooszczędny. O remoncie pisaliśmy m.in. TUTAJ. Jest już w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok jest czterostanowiskowa wiata i parkingi dla samochodów oraz autobusów.

Jaki był koszt inwestycji?

Wartość zadania to 2,7 mln zł. Jak podaje Gmina Ropczyce ,,Zadanie w pełni finansowane jest z budżetu gminy Ropczyce. Pomimo próśb kierowanych do Marszałka Woj. Podkarpackiego i Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, o wsparcie budowy obiektu o ponadlokalnym charakterze, Gmina Ropczyce nie uzyskała żadnej pomocy.

Kiedy otwarcie ?

Na chwilę obecną nie ma ustalonej daty otwarcia. Trwają jeszcze odbiory i trzeba zaczekać na pozwolenie na użytkowanie. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, podróżni będą mogli korzystać z nowoczesnej poczekalni.

Co ze starym budynkiem?

Samorząd ropczycki planuje rozbiórkę dworca na przełomie lipca i sierpnia br. Koszt tego zadania to ponad 98 tys. zł. Wiaty przystankowe przy tym obiekcie zostały zdemontowane wcześniej. Gmina informuje, że ,, Po wyburzeniu starego budynku, Burmistrz planuje w październiku budowę parkingu dla samochodów osobowych i zagospodarowanie placu po dworcu, zielonym obszarem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na tym terenie przewidziana jest w przyszłości budowa obiektu Szkoły Muzycznej.

3 komentarze na temat “Nowy dworzec PKS już jest. Kiedy otwarcie?

 • 28 lipca 2022 o 00:20
  Permalink

  TO JEST KPINA ŻEBY DWORZEC BYŁ CZYNNY OD 6 DO 17! ZBUDOWANY ZA NASZE PIENIĄDZE A NAWET NIE MOŻEMY SOBIE DO NIEGO WEJŚĆ! OTWARTY POWINIEN BYĆ OD 6 DO 24 TAK JAK LUDZIE WRACAJĄ Z PRACY! CZEMU MARCELE NIE WJEŻDŻAJĄ NA NOWY DWORZEC??????

  Odpowiedz
 • 15 lipca 2022 o 15:38
  Permalink

  W Sędziszowie już buduje się KFC, są plany pod McDonald ‘s.

  Odpowiedz
  • 28 lipca 2022 o 00:19
   Permalink

   I plany pod ogłoszenie autonomii… własna flaga, hymn itd… no i metro

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *