Daniel Obajtek

Nowy dworzec PKS już jest. Kiedy otwarcie?

Budowa dworca w Ropczycach dobiegła końca. Na obiekcie pojawił się już neonowy napis ROPCZYCE DWORZEC AUTOBUSOWY.

Nowy budynek jest o wiele mniejszy od starego dworca, ale dzięki temu jest funkcjonalny i energooszczędny. O remoncie pisaliśmy m.in. TUTAJ. Jest już w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok jest czterostanowiskowa wiata i parkingi dla samochodów oraz autobusów.

Jaki był koszt inwestycji?

Wartość zadania to 2,7 mln zł. Jak podaje Gmina Ropczyce ,,Zadanie w pełni finansowane jest z budżetu gminy Ropczyce. Pomimo próśb kierowanych do Marszałka Woj. Podkarpackiego i Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego, o wsparcie budowy obiektu o ponadlokalnym charakterze, Gmina Ropczyce nie uzyskała żadnej pomocy.

Kiedy otwarcie ?

Na chwilę obecną nie ma ustalonej daty otwarcia. Trwają jeszcze odbiory i trzeba zaczekać na pozwolenie na użytkowanie. Po uzyskaniu niezbędnych pozwoleń, podróżni będą mogli korzystać z nowoczesnej poczekalni.

Co ze starym budynkiem?

Samorząd ropczycki planuje rozbiórkę dworca na przełomie lipca i sierpnia br. Koszt tego zadania to ponad 98 tys. zł. Wiaty przystankowe przy tym obiekcie zostały zdemontowane wcześniej. Gmina informuje, że ,, Po wyburzeniu starego budynku, Burmistrz planuje w październiku budowę parkingu dla samochodów osobowych i zagospodarowanie placu po dworcu, zielonym obszarem rekreacyjno-wypoczynkowym. Na tym terenie przewidziana jest w przyszłości budowa obiektu Szkoły Muzycznej.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

TO JEST KPINA ŻEBY DWORZEC BYŁ CZYNNY OD 6 DO 17! ZBUDOWANY ZA NASZE PIENIĄDZE A NAWET NIE MOŻEMY SOBIE DO NIEGO WEJŚĆ! OTWARTY POWINIEN BYĆ OD 6 DO 24 TAK JAK LUDZIE WRACAJĄ Z PRACY! CZEMU MARCELE NIE WJEŻDŻAJĄ NA NOWY DWORZEC??????

mieszkaniec
mieszkaniec
1 rok temu

W Sędziszowie już buduje się KFC, są plany pod McDonald ‘s.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  mieszkaniec

I plany pod ogłoszenie autonomii… własna flaga, hymn itd… no i metro

3
0
Would love your thoughts, please comment.x