Orzech promocje

Gmina Ostrów na pierwszym miejscu gmin wiejskich – wyprzedziła ponad sto innych gmin

12 grudnia 2023 w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, odbyła się Gala Finałowa Rankingu “Złota Setka Gmin Podkarpacia”.

W tym roku szczególne wyróżnienie przypadło Gminie Ostrów, która triumfowała w kategorii gmin wiejskich, wyprzedzając ponad sto innych gmin. Na podium w kategorii specjalnej również Gmina Ropczyce.

Sukces Gminy Ostrów

Gmina Ostrów otrzymała wyróżnienie za osiągnięcia w kategoriach “Dochody własne na mieszkańca” i “Wydatki ogółem na mieszkańca”. Gmina Ostrów wykazała się najwyższą aktywnością w tych obszarach oraz uzyskała również bardzo dobre wyniki w innych, co finalnie zaowocowało także najwyższym miejscem w ogólnej klasyfikacji rankingu i otrzymaniem tytułu najbardziej aktywnej gminy wiejskiej na Podkarpaciu.

Grzegorz Ożóg, odbierając nagrody, podkreślił, że jest to dla niego wielki zaszczyt. Zaznaczył jednak, że to nie jest tylko jego zasługa ale kluczową rolę w jej otrzymaniu odegrali samorządowcy, radni, pracownicy urzędu i jednostek podległych, przedsiębiorcy oraz oczywiście mieszkańcy gminy, których zaangażowanie i współpraca były niezbędne do osiągnięcia tego wyróżnienia.

Pozostałe gminy zajęły poszczególne miejsca w swoich kategoriach:

Gminy miejsko-wiejskie:

  • 17. miejsce Gmina Sędziszów Młp,
  • 26. mijesce Gmina Ropczyce

Gminy wiejskie

  • 1. miejsce Gmina Ostrów
  • 32. miejsce Gmina Iwierzyce
  • 70. miejsce Gmina Wielopole Skrzyńskie
Podium dla Gminy Ropczyce w dodatkowej kategorii

Gmina Ropczyce zajęła III miejsce wśród gmin miejsko-wiejskich w specjalnej kategorii: „Dynamika wydatków majątkowych inwestycyjnych podkarpackich gmin w latach 2018 – 2022”.

źródło zdjęć Gmina Ostrów / Gmina Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
2 miesięcy temu

Gratulacje dla gminy i mieszkańców, a w szczególności dla Wójta i jego współpracowników, oby wszędzie tak było.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x