Orzech promocje

Oszust oferował pomoc przy uzyskaniu prawa jazdy – został zatrzymany

Ropczyccy policjanci zatrzymali 58-latka, który podejrzany jest o oszustwa. Mężczyzna za pośrednictwem strony internetowej proponował pomoc przy uzyskaniu prawa jazdy. Został zatrzymany na terenie województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a Sąd Rejonowy w Ropczycach zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.

Początkiem grudnia, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach wykonując czynności operacyjno-rozpoznawcze uzyskali informację o oszustwach za pomocą ogólnodostępnej strony internetowej www.czeskieprawojazdy.pl. Na stronie proponowano pomoc w uzyskaniu prawa jazdy. Jedną z takich osób, które padły ofiarą oszusta był mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Jak się okazało, skontaktował się on z osobą podaną do kontaktu, a następnie wykonał przelew kilku tysięcy złotych i oczekiwał na informacje zwrotne dotyczące realizacji usługi.

W związku z brakiem kontaktu ze strony usługodawcy, policjanci rozpoczęli wykonywanie czynności mających na celu ustalenie osoby, która może być odpowiedzialna za ten proceder.

W wyniku pracy ropczyckich funkcjonariuszy ustalono 58-letniego mężczyznę, który przebywał na terenie województwa śląskiego. Został on zatrzymany, a następnie doprowadzony do ropczyckiej komendy, gdzie usłyszał trzy zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw oszustwa w warunkach recydywy.

Okazało się, że trzy lata temu mężczyzna zakończył odbywanie kary roku pozbawienia wolności, również za przestępstwo oszustwa. Ponadto ustalono, że oprócz mieszkańca powiatu ropczycko-sędziszowskiego, dwóch innych mężczyzn, mieszkańców powiatu rzeszowskiego w ten sam sposób dokonało przelewu na konto oszusta.

Mając na uwadze zgromadzony materiał dowodowy, 58-latek, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ropczycach został przez Sąd Rejonowy w Ropczycach tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x