Orzech promocje

Spotkanie na temat ochrony przeciwpowodziowej na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego

W 27 kwietnia 2023 roku w Urzędzie Gminy w Wielopolu Skrzyńskim odbyło się spotkanie na którym zaprezentowano „Analizę rozwiązań inwestycyjnych w zakresie stworzenia systemu małej retencji na terenie Gminy Wielopole Skrzyńskie”.

Udział wzięli:

  • Przedstawiciele Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie –  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie: p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Ochrony Przed Powodzią i Suszą Pan Krzysztof Gwizdak oraz kierownik Wydziału Koordynacji Ochrony Przed Powodzią i Suszą Pan Michał Bielak.
  • Starosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego Pan Witold Darłak.
  • Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Marek Tęczar, Zastępca Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie Pan Łukasz Dziok, p. o Kierownika Referatu Rozwoju Pani Dorota Łuszcz.
  • Radny Rady Miejskiej w  Ropczycach Pan Arkadiusz Kutkowski.
  • Przedstawiciele firmy InfraBIM z Krakowa, Pan Tomasz Rajpold autor opracowania.

Uczestnicy spotkania przeprowadzili dyskusje na temat zabezpieczenia przeciwpowodziowego Gminy Wielopole Skrzyńskie oraz gmin położonych poniżej – głównie Ropczyc. Uznano, że przedstawione rozwiązanie zabezpieczy Gminę Wielopole Skrzyńskie i niewątpliwie spowoduje duże zmniejszenie zagrożenia przeciwpowodziowego dla Gminy Ropczyce.

Efektem konferencji była wspólna deklaracja uczestników, iż działania  systemów małej retencji są konieczne. Ponadto zachęca się samorząd Gminy Ropczyce do przygotowania podobnego opracowania, które może wskazać inną drogę do zabezpieczenia przeciwpowodziowego gminy Ropczyce niż budowa tzw.  dużych polderów w Gliniku i Broniszowie. Ponadto zbiorniki małej retencji w szczególności tzw. mokre przyczynią się także do  realizacji założeń walki z suszą, zatrzymując większa ilość wody w regionie. – infromacja ze strony Gmina Wielopole Skrzyńskie.

źródło zdjęć Gmina Wielopole Skrzyńskie

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Prawdziwy gospodarz, który dba o wszystkich mieszkańców gminy. Gratulacje dla wyborców za tak wspaniałego wójta. W Ropczycach dba się tylko o miasto kosztem zalewania mieszkańców wsi. 😃😃

1
0
Would love your thoughts, please comment.x