Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Powiatowym Szpitalu w Sędziszowie Małopolskim działa już pracowania rezonansu magnetycznego

12 maja w Szpitalu św. Ojca Pio w Sędziszowie Małopolskim odbyło się oficjalnie oddanie do użytku nowoczesnej pracowni rezonansu magnetycznego. Sprzęt, którym może poszczycić się sędziszowski szpital kosztował blisko 5 mln złotych.

Rezonans magnetyczny usprawni diagnostykę oraz wpłynie na komfort pacjentów, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z niego w placówce. Sprzęt ten umożliwia dokładne zobrazowanie tkanek ludzkiego ciała. Jest to urządzenie najnowszej generacji  ze sztuczną inteligencją. System o mocy pola 1,5 Tesla wyposażony jest w elementy nowej technologii skanowania, łączącej najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rezonansu magnetycznego z zaawansowaną technologią obrazowania.

W trakcie spotkania podziękowano wszystkim zaangażowanym w stworzenie pracowni, która niesie ze sobą ogromne korzyści dla mieszkańców, pacjentów szpitala i personelu medycznego, wpływając na szybszą diagnostykę wielu schorzeń. Dyrektor ZOZ w Ropczycach, Tomasz Baran dziękował władzom lokalnym za wspieranie służby zdrowia. Pracownia została poświęcona,  a zebrani dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi .

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x