Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Sprzedając sprzęt AGD, straciła ponad 6 tysięcy złotych!

Sprzedajesz lub kupujesz coś za pośrednictwem platformy internetowej? Zachowaj ostrożność, oszuści wykorzystują każdą okazję, aby wyłudzić od nas pieniądze. W ostatnim czasie ofiarą internetowych przestępców padła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego, która sprzedając sprzęt AGD, straciła kilka tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę i ostrożność.

Coraz popularniejszą formą dokonywania transakcji są platformy internetowe. To tam możemy, nie wychodząc z domu, zakupić potrzebną lub sprzedać nieużywaną już przez nas rzecz. Musimy jednak pamiętać, że oprócz wielu korzyści, które wynikają z takiej formy zawierania umów kupna – sprzedaży, narażeni jesteśmy także na przestępczą działalność oszustów internetowych.

Ich działania są ciągle modyfikowane w taki sposób, aby wyłudzić od nas dane, które następnie umożliwiają im dokonywanie transakcji na szkodę sprzedającego lub kupującego. W ostatnim czasie, w ten sposób ponad 6 tys. zł. straciła mieszkanka powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kobieta, na jednym z portali internetowych wystawiła do sprzedaży sprzęt AGD. Po pewnym czasie otrzymała wiadomość od rzekomego kupującego, który skontaktował się z nią za pomocą komunikatora, okazując zainteresowanie przedmiotem.

Następnie sprzedająca otrzymała link, który przekierował ją do strony internetowej, podobnej do popularnej witryny portalu internetowego. Pokrzywdzona, w przekonaniu, że podaje dane swojego konta bankowego, które umożliwią wpłatę za zakupiony przedmiot kupującemu, udostępniła mu wszystkie niezbędne informacje pozwalające na korzystanie z jej konta. Po ponownym sprawdzeniu stanu swojego konta stwierdziła, że brakuje na nim kilku tysięcy złotych.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, aby nie korzystać z linków, które otrzymujemy w wiadomościach. Samodzielnie wpisujmy adres internetowy danego serwisu ogłoszeniowego lub banku, a także sprawdzajmy, czy witryna jest bezpieczna. Aby to zrobić, należy popatrzyć na symbol stanu bezpieczeństwa po lewej stronie adresu internetowego. Po kliknięciu w ikonę kłódki, będziemy mogli zobaczyć szczegóły i uprawnienia strony, a także podsumowanie informacji o stopniu prywatności połączenia.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *