Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Ropczycach z inicjatywy mieszkańców jednego z osiedli i ich zaangażowaniu, powstało nowe boisko

Mieszkańcy osiedla „na górce” otrzymali boisko sportowe przy ul. Pułaskiego, do którego wybudowania sami się przyczynili. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, dzieci i młodzież już teraz mogą cieszyć się nowym obiektem – boiskiem do piłki nożnej i siatkówki!

Jak relacjonuje jeden z inicjatorów p. Tomasz: od słowa do słowa, przeszliśmy do działania i udało się w przeciągu dwóch miesięcy utworzyć piękny obiekt. Boisko nie powstało by bez zgody właścicieli działki, którzy zezwolili, aby na ich działce ono powstało – i tutaj ogromne podziękowania należą się dla pana Waldemara Królikowskiego i Tomasza Babicza – dodaje p. Tomasz.

Przy budowie obiektu uczestniczyło wiele osób – mieszkańców osiedla, w tym także młodzież, która będzie korzystać z boiska sportowego.

Wydatkami związanymi z budową podzieliło się kilka podmiotów: na realizację złożyli się mieszkańcy bloków jak i domów jednorodzinnych znajdujących się na osiedlu oraz Gmina Ropczyce. Szacowany koszt budowy boiska to około 14 tys. zł.

Oficjalne otwarcie obiektu sportowego planowane jest na jutro 11 września o g. 10. W dniu otwarcia nie zabraknie atrakcji: będą gry i zabawy, dmuchańce i grill.

Inicjatorzy budowy boiska za pośrednictwem naszego portalu chcą podziękować wszystkim za zaangażowanie i pomoc. Poniżej udostępniamy list otwarty do osób, bez których nie udałaby się ta realizacja⤵

Boisko nie powstałoby bez zgody właścicieli działki, którzy zezwolili na utworzenie obiektu na swojej działce, czyli Panów  Waldemara Królikowskiemu i Tomasza Babicza, serdecznie dziękujemy. Podziękowania także należą się burmistrzowi Ropczyc za zgodę na zakup sprzętu przez miasto: bramek do piłki nożnej, zestawu do siatkówki oraz piłkochwytów.

Za doradztwo, sfinalizowanie zakupu oraz pomoc w montażu akcesoriów na boisku dziękujemy Panu Ormiańskiemu i jego ekipie z Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Jednak największe podziękowania należą się osobom (Darek, Jacek, Paweł, Marek, Sylwia, Monia, Rene, Dorota, Łukasz, Artur, Józek, Zosia, Adaś, Filip), które bezpośrednio zaangażowały się w pracę nad dostosowaniem działki do utworzenia boiska tj.:

  • wyczyszczenie działki
  • niwelację terenu 
  • zasiew i koszenie trawy
  • montaż bramek i słupów do siatkówki.

Dziękujemy także wszystkim mieszkańcom osiedla domków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, którzy dołożyli się finansowo na pokrycie kosztów związanych w w/w pracami.

W planach jeszcze pozostaje zabezpieczenie z siatki od strony drogi, które będzie zrealizowane po zebraniu środków pieniężnych na ich zakup.

Życzymy wszystkim wspaniałej zabawy, Inicjatorzy.

A tak przebiegała budowa obiektu sportowego ⤵

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tom
tom
2 lat temu

Piękny przejaw inicjatywy obywatelskiej! Gratulacje, powodzenia! Macie swój kawałek pięknego miejsca! brawo Wy!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x