Orzech promocje

Od wiosny do wiosny – w czwartek w Ropczycach

17 listopada (czwartek) 2022 r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach o godz. 19.30 Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprezentuje spektakl „Od wiosny do wiosny”. Reżyserem, autorem scenografii i scenariusza jest profesor Janusz Pokrywka.

Tytuł sztuki „Od wiosny do wiosny” określa ramę czasową widowiska – pokazuje, co działo się, a nawet w niektórych miejscach nadal się dzieje w poszczególnych porach roku. Podstawą barwnej opowieści są ludowe pieśni i przyśpiewki anonimowych autorów naszego regionu. Pozornie najprostsze środki sceniczne wywołują wielkie emocje. Scenografia, kostiumy, rekwizyty i doskonała gra aktorska sprawiają, że widowisko nie tylko dokumentuje tradycje ludowe, ale pozwala je przeżyć w baśniowy sposób.

Premiera spektaklu miała miejsce 17 października 2022 r. w Sali koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Teatr Scena Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego liczy prawie 40 lat, od kilku lat teatr prof. Pokrywki jest sceną akademicką. Każdy występ poprzedzony jest wprowadzeniem Jana Wolskiego – profesora, filologa, znawcy literatury i teatru, który także podejmuje się gry aktorskiej wraz z innymi.
Wśród aktorów na scenie zobaczymy także pochodzącego z Ropczyc Rafała Jedynaka.
Ostatni raz teatr ten gościł w PCEK w Ropczycach w lutym 2020 roku, prezentując sztukę „Muzyka kładzie się w ciszy”.

Wstęp wolny. Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 17 722 23 45. Zapraszamy

źródło PCEK w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x