Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Najlepsi z najlepszych, czyli uczniowie szkół średnich powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Niestety większość z niego uczniowie spędzili na zdalnej nauce, co jest smutną konsekwencją koronawirusa. Ale szczęśliwie dobiegł końca mimo rozlicznych problemów związanych z lockdawnem.

Najwybitniejsi uczniowie ropczycko-sędziszowskich szkół średnich z dyrektorami placówek spotkali się w starostwie z zarządem powiatu. Otrzymali suweniry, upominki i co najważniejsze życzenia od członków zarządu.

Na tych spotkaniach pojawili się ci uczniowie, którzy uzyskali wybitne wyniki w olimpiadach, konkursach, a także ci, którzy biorą czynny udział w życiu szkoły i środowisku lokalnym. Byli to między innymi:

Kinga Krasoń z Zespołu Szkół Agro – Technicznych w Ropczycach, kształcąca się w klasie o profilu technik informatyk. Na świadectwie otrzymała ona najwyższe oceny z poszczególnych przedmiotów, działa w Samorządzie Uczniowskim, Szkolnym Kole Informatycznym, uczestniczy w wielu konkursach, rajdach. Jej najlepszą cechą jest wrażliwe serce, dlatego organizuje zbiórki funduszy na leczenie chorych dzieci, jest wolontariuszką.

Kolejny z wyróżnionych uczniów, to Krzysztof Krasoń, również z Zespołu Szkół Agrotechnicznych. Jest on stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów i przygotowuje się do zawodu technik architektury krajobrazu. Startował w wielu konkursach: z wiedzy prawnej, ortograficzno – językowym i konsumenckim. Brał udział także w Podkarpackim konkursie o Prymasie 1000- lecia.

Kolejną wyróżnioną jest Izabela Ozga, uczennica II klasy technikum ekonomicznego w ZS w Ropczycach. Zajęła ona piąte miejsce w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady „Poznaj swoje prawa w pracy”. Jest też finalistką, wojewódzkiego projektu „Uczelnie szkołom” i Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej, Statystycznej.

Mateusz Jodłowski to absolwent technikum mechanicznego w ZS w Ropczycach. Jest on stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a jego średnia na świadectwie to 5,5. Mateusz jest laureatem szkolnych konkursów fizycznych, rysunku technicznego, wiedzy technicznej. Zajął też pierwsze miejsce w 34 Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej. Jest posiadaczem certyfikatów, w tym „Spanish language course, poziom A1”.

Kacper Drozdowski to uczeń LO w Sędziszowie Małopolskim, ze średnią ocen 5,5. Również jest stypendystą Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Kacper, to laureat i finalista wielu olimpiad: Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Ogólnopolskiego Konkursu Statystycznego, Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego i Fizycznego, Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy indeks AGH” .

 Norbert Szeliga, również z LO w Sędziszowie Małopolskim, to wolontariusz, laureat Olimpiady Geograficznej, konkursów ortograficznych, Ogólnopolskiego Konkursu „The World Of Language” oraz konkursów plastycznych.

Zosia Nazimek Z LO w Sędziszowie Małopolskim, jest e- wolontariuszką, laureatką konkursów recytatorskich, działań teatralnych. Została wyróżniona w finale projektu Teatr w Sieci.

Katarzyna Ozga, kolejna uczennica LO w Sędziszowie Małopolskim, to laureatka Ogólnopolskiego Konkursu o Romanie Dmowskim. Jest też uczestniczką wielu akcji i inicjatyw społecznych.

Faustyna Gondek również z LO w Sędziszowie Małopolskim jest przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego i sportsmenką. Jej pasją jest sumo, a w tej dyscyplinie zajęła między innymi: I miejsce na Mistrzostwach Polski Kadetów, I miejsce w Pucharze Europy i III miejsce w Mistrzostwach Europy(drużynowo).

Jakub Wielgus (LO Ropczyce) – finalista XLV i XLVI Olimpiady Geograficznej, wolontariusz Placówki Wsparcia Dziennego ,,Nasza Baza”, współorganizator jasełek, konkursów historycznych,

Jakub Kępka (LO Ropczyce) – laureat konkursu ,,O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” z matematyki, Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z informatyki i matematyki, uczestnik finału IV Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego,

Karolina Rolek (LO Ropczyce) – finalistka etapu centralnego XXXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, dzięki czemu zdobyła prawo wstępu na 64 uczelnie bez postępowania kwalifikacyjnego, uczestniczka akcji charytatywnych np. ,,Dzień Dziecka w Hospicjum”, ,,Mikołajki w Hospicjum” ,

Izabela Nogaj (LO Ropczyce) – laureatka konkursu ,,200 rocznica urodzin Fiodora Dostojewskiego” i Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego ,,Eko-Planeta”, nagrała płytę z zespołem ,,Boży Amatorzy”, działa w kapeli Międzyszkolnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Halicz”,

Maciej Łętek (LO Ropczyce) – zajął 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym IPN ,,Niezwyciężeni 1920. Obrońcy Ojczyzny” i stworzył film o Franciszku Machu, 3 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Multimedialnym i Filmowym ,,Wielcy Polacy na Kresach” za filmowy wizerunek Jana Bułhaka, 1 miejsce w Międzynarodowym Konkursie Filmowym i Fotograficzno-Literackim ,,Małe Ojczyzny-Nasza Tożsamość” za autorski film o Józefie Mehofferze,

Marcelina Patro (ZST w Sędziszowie Małopolskim) – stypendystka Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Zarządu Województwa Podkarpackiego, uczestniczka konkursów zawodowych i przedmiotowych, akcji charytatywnych, reprezentuje szkołę w środowisku lokalnym, uczennica kształci się w zawodzie technik usług fryzjerskich,

Wojciech Misiora (ZST w Sędziszowie Małopolskim) – stypendysta Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz z programu ,,Wsparcie stypendialne dla uczniów zdolnych – szkolnictwo zawodowe”, realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, uzdolniony muzycznie, uczeń szkoły muzycznej, który swoją grą na trąbce i fortepianie, recytacją i śpiewem uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, uczeń kształci się w zawodzie technik handlowiec.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy, aby nadal z pasją realizowali swoje marzenia!

fot. Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
obserwator
obserwator
2 lat temu

PAN BĄCZKO… to przyszedł chyba posłuchac młodziezy jak sie trzeba wypowiadac,i moze przy okazij nauczy sie sklecic pare słow

sędziszowianin
sędziszowianin
2 lat temu

Ja tam gratuluję zdolnej młodzieży, ale co nie którzy na tych zdjęciach występują w 3, o przepraszam w 4 różnych kreacjach taka spostrzegawczość ha, ha.

Ilona
Ilona
2 lat temu

dwoje z agro, dwoje ze zwierza i pięcioro z lo w sędziszowie- jak zawsze sprawiedliwie w powiecie

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Ilona

Jak już cię tak boli ten Sędziszów , to racz zauważyć , że z LO Ropczyce też jest pięć osób.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Ilona

Racja Ilono ! 9 osób z Ropczyc , 7 z Sędziszowa. Szkoda , że masz problemy z prostą matematyką , a bierzesz się za kwestie sprawiedliwości w powiecie.

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Ilona

Cierpi pani na syndrom frustrata ? Czy może dopadła panią zawiść ?

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Ilona

Chyba słońce za mocno grzeje i przez to pewnie coś się pani pomyrdało. Z Ropczyc jest dziewięć osób , a z Sędziszowa siedem.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x