Orzech promocje

100-lecie Licuem Ogólnokształcącego w Ropczycach [zdjęcia]

Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusz Kościuszki w Ropczycach świętuje w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia.

Z jej to okazji, 10 czerwca 2023 roku odbyły się uroczystości związane z jubileuszem. O godzinie 10. odprawiona została Msza Święta. Następnie korowód przeszedł pod mury liceum. O godzinie 12. na hali widowiskowo-sportowej rozpoczęła się część oficjalna i artystyczna.

Na uroczystości pojawiło się wielu absolwentów oraz emerytowanych nauczycieli. Było wiele przemówień oraz nagród dla nauczycieli, pracowników i uczniów. Wśród prowadzących imprezę pojawił się absolwent LO Włodek Markowicz, jeden z prowadzących programu Lekko Stronniczy.

Na scenie zaprezentowali się także utalentowani uczniowie i absolwenci liceum. Zgromadzonych gości rozbawił do łez oraz przeniósł w czasie dzięki wspomnieniom Marcin Daniec, który również był kiedyś uczniem ropczyckiego LO.

Po zakończeniu uroczystości odbył się Bal Absolwentów. Była to jedyna w swoim rodzaju okazja, by przede wszystkim spotkać się z przyjaciółmi, przeżyć jeszcze raz radość wspólnego pobytu w jednej szkole.

Ten piękny jubileusz szkoła uczciła wydaniem monografii, która stanowi doskonałe źródło informacji o tradycji, wartościach i historii Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Ropczycach.

Poniżej fotorelacja z wydarzenia, a na FB RRS24 można obejrzeć nagranie (relacja na żywo w dwóch częściach – LINK1 LINK2).

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu

Uśmiechom nie było końca… nie mogę patrzeć na te zdjęcia. Wszystkie sukcesy zawdzięczacie młodzieży która sama pracowała na swój rachunek i korepetytorom, którzy ich uczyli. To nie jest żadna wyjątkowa szkoła.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x