Orzech promocje

Oficjalne przekazanie samochodów dla Komendy Powiatowej PSP w Ropczycach

Dziś, tj. 18 stycznia 2022 roku, na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach odbyło się oficjalne przekazanie dwóch samochodów.

Strażacy z KP PSP w Ropczycach otrzymali samochody jeszcze końcem roku ubiegłego. Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/16, ze zwiększanym potencjałem ratownictwa kolejowego, marki Mercedes Benz-ATEGO trafił do komendy w jesieni 2021roku. Więcej o pojeździe pisaliśmy tutaj.

Dziś oficjalnego przekazania pojazdu dokonał Pan nadbrygadier Andrzej Babiec Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP, wręczając akt przekazania na ręce st. bryg. Witolda Wierciocha Komendanta Powiatowego PSP w Ropczycach. Zakup samochodu został sfinansowany ze środków funduszu europejskiego w ramach projektu pt. „Usprawnienie sytemu ratownictwa w transporcie kolejowym”. Wartość tej jednostki to ponad milion złotych.

Drugi samochód trafił do komendy w grudniu. Jest to lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy SLRr na bazie Isuzu D-max – pisaliśmy o nim tutaj. Pojazd ten będzie służył m.in. do prowadzenia działań ratowniczych w terenie trudno dostępnym oraz w akcjach przeciwpowodziowych. Oficjalnego przekazania pojazdu dokonał Pan Witold Darłak Starosta Powiatu w asyście Pana Józefa Rojka Przewodniczącego Rady Powiatu. Samochód został zakupiony ze środków z budżetu powiatu, a jego wartość to 157 tys. zł.

St. bryg. Witold Wiercioch Komendant Powiatowy PSP w Ropczycach podziękował wszystkim za pomoc w pozyskaniu pojazdów i zapewnił, że sprzęt ten będzie należycie użytkowany. Ksiądz Leopold Kordas – Powiatowy Kapelan Strażaków – poświęcił nowe samochody.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
P.
P.
2 lat temu

A dlaczego nie było wielce pana B i jego świty…….???? Z panem przewodniczącym rady…… Czyżby inna partia….????

1
0
Would love your thoughts, please comment.x