Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Głosuj i wygraj 500 zł! Jutro rusza głosowanie już VI edycji Plebiscytu Sportowego.

Już dziś możesz poznać sylwetki kandydatów w pięciu kategoriach: Najlepszy Sportowiec Roku, Talent Roku, Trener Roku, Działacz Sportowy Roku oraz Drużyna Roku, wyłonionych przez Kapitułę Konkursową.

Plebiscyt będzie prowadzony poprzez głosowanie internetowe za pośrednictwem naszej strony internetowej www.rrs24.netTUTAJ.

Na stronie głównej portalu widoczny będzie duży baner informujący o konkursie, po jego kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony na specjalnie przygotowaną podstronę serwisu przeznaczoną do głosowania. Przed oddaniem głosu użytkownik będzie musiał zapoznać się z Regulaminem Konkursu i zaznaczyć opcję AKCEPTUJĘ REGULAMIN. Kolejnym krokiem jest podanie przez głosującego: e-mail, imię i numer telefonu. Następnie przechodzimy do właściwego głosowania.

Plebiscyt rozpoczyna się 3 stycznia 2020 r. o godz. 8:00, a głosy na swoich faworytów będą mogli Państwo oddawać do 26 stycznia 2020 r. do godz. 24:00. Każdy uczestnik głosowania może złożyć jeden głos dziennie na swoich kandydatów w danej kategorii. Wśród głosujących zostanie rozlosowana nagroda – 500 zł!

Ogłoszenie wyników konkursu  Plebiscytu Sportowego odbędzie się podczas uroczystej VI Powiatowej Gali Sportu w Auli Widowiskowej Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach dnia 7 lutego 2020 roku.

Poniżej prezentujemy sylwetki kandydatów:

I. SPORTOWIEC ROKU

1. Chmura Damian – LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna)
29 lat; zawodnik orkiestra w drużynie seniorów z Wielopola Skrzyńskiego.
Najbardziej doświadczony zawodnik w drużynie, pewny punkt pomocy, często biorący udział w akcjach ofensywnych. Wzór do naśladowania dla młodych zawodników. W każdym meczu gra z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem

2. Cynarski Tomasz– LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna)
27 lat, kapitan seniorskiej drużyny ,,Pogórza,, z Wielopola Skrzyńskiego. Pewny punkt drużyny  walczącej o awans do klasy okręgowej. Najlepszy strzelec zespołu seniorów po rundzie jesiennej. Cechuje go wielkie zaangażowanie oraz wola walki w każdym meczu.

3. Felon Fabian – UKS PIAST Wolica Piaskowa w Sędziszowie Małopolskim (piłka nożna) lat 22, student, kapitan drużyny seniorów, środkowy pomocnik, gra w klubie od 2016 roku, uzyskał awans z drużyną do rozgrywek A klasy. Charyzmatyczny, przebojowy dusza towarzystwa.

4. Jakson Patrycja – UKS Orzeł (zapasy) 14 lat; trenuje zapasy w klubie UKS Orzeł Skrzyszów od 2015 roku. Jest zawodniczką ambitną, systematyczną i przejawiającą talent do tej dyscypliny sportowej. Od początku swojej kariery zawodniczej zdobywała medale na turniejach ogólnopolskich. W bieżącym roku Patrycja została Mistrzynią Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii wagowej do 66 kg oraz zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Młodziczek.

5. Nowakowski Jakub – LUKS Lubzina (sumo)
19 lat, Wicemistrz Europy młodzieżowców, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski młodzików.

6. Petrykowska Pamela – Marba Sędziszów Młp. (piłka siatkowa)
21 lat; zawodniczka grająca na pozycji rozgrywającej III sezon w zespole seniorek Marby Sędziszów Młp.; wychowanka Szóstki Mielec. Dobry duch zespołu, koleżeńska i świetnie współpracująca z drużyną.

7. Pieprzak Paweł – LUKS Syrena Gnojnica Wola (sumo)
31 lat, Mistrz Europy, Mistrz Polski, w minionych latach wielokrotny medalista aren Polski, Europy i Świata.

8. Szeliga Sebastian – Olimpia Nockowa (piłka nożna)
30 lat, zawodnik występujący na pozycji napastnika, jest najlepszym zawodnikiem klubu oraz zdobywcą największej ilości goli. Jest też najszybszym zawodnikiem w klasie „B”.

9. Urbaniak Szymon – LKS  „Olchovia” Olchowa (piłka nożna)
21 lat; najlepszy zawodnik drużyny występujący na pozycji środkowego pomocnika, jest jej liderem i głównym dyrygentem, dzięki jego podaniom drużyna zdobywa wiele bramek, najlepszy zawodnik rundy jesiennej.

10. Waszczuk Bartosz – MKS Błękitni Ropczyce (piłka nożna)
22 lata; czołowy obrońca czwarto ligowej drużyny piłkarskiej MKS Błękitni Ropczyce.

11. Zięba Kamil –  pomimo młodego wieku (19 lat) podstawowy zawodnik w akcjach defensywnych. Cechuje go zdolność do podejmowania trafnych decyzji, a także determinacja, koncentracja i opanowanie. Skuteczność interwencji poprawia umiejętne przewidywanie. Zawodnik Kaskady Ostrów-Kamionka (piłka nożna).

II. TALENT ROKU

1. Bieniek Mateusz – MKS Błękitni Ropczyce  (piłka nożna)
17 lat, wyróżniający się zawodnik młodego pokolenia, otrzymujący szansę występów w drużynie seniorów.

2. Filipek Robert – KS Bystrzyca Trampkarze (piłka nożna)
15 lat, najlepszy zawodnik występujący na pozycji pomocnika, jest jej liderem i dzięki jego grze drużyna osiąga dobre wyniki.

3. Gondek Faustyna – LUKS Lubzina (sumo)
16 lat, czterokrotna medalistka Mistrzostw Europy, wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski młodziczek.

4. Lisak Michał – LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna)
18 lat, młodzieżowiec w drużynie z Wielopola Skrzyńskiego, mimo młodego wieku czołowy zawodnik klubu piłkarskiego. Cechuje go waleczność, nieustępliwość, dynamika , która często decyduje o wyniku na boisku.
Zawodnik lubiany w drużynie, a zarazem  bardzo doceniany przez kibiców wielopolskiego klubu.

5. Rzepka Magdalena – Marba Sędziszów Młp. (piłka siatkowa)
18 lat, Juniorka Marby, wychowanka klubu, pełniąca w tym sezonie rolę przyjmującej oraz rozgrywającej co świadczy o jej dużej wszechstronności.

6. Surman Kacper – UKS PIAST Wolica Piaskowa w Sędziszowie Małopolskim (piłka nożna)
lat 15, uczeń technikum, środkowy pomocnik, kapitan drużyny juniorów, w klubie od 2014 roku od powstania drużyny juniorów. Charyzmatyczny i przebojowy.

7. Ślusarczyk Filip – Kaskada Ostrów-Kamionka (piłka nożna)
12 lat, zawodnik drużyny  młodzików, występujący również z drużyną trampkarzy ze znakomitymi wynikami. Zawodnik wyróżniający się na boisku, bardzo ambitny, waleczny, bramkostrzelny.                                                          

8. Toton Wiktor –  LUKS Syrena Gnojnica Wola  (sumo)
14 lat, brązowy medalista Mistrzostw Europy młodzików, Mistrz Polski

9. Wojdon Jakub – LKS „Olchovia” Olchowa (piłka nożna)
19 lat; młody, przyszłościowy zawodnik z dużymi umiejętnościami, gra na pozycji pomocnika.  Pomimo młodego wieku i małego doświadczenia nie odstępuje od reszty drużyny.

10. Wójcik Adrian – LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna, lekkoatleta)
12 lat, uczeń Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Marii Kantora  w Wielopolu Skrzyńskim; kapitan drużyny młodzików ,,Pogórza,, z Wielopola Skrzyńskiego, mimo młodego wieku z Klubem związany jest  od od roku 2015, zawodnik o dużym autorytecie w drużynie, sumiennie podchodzącym do treningów oraz meczy ligowych.
Mistrz powiatu oraz piąty zawodnik wojewódzkich zawodów w biegach przełajowych , które są jego wielką pasją.

III. TRENER ROKU

1. Cynarski Tomasz – LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna)
27 lat,  nauczyciel wychowania fizycznego, trener młodego pokolenia w LKS ,,Pogórze” Wielopole Skrzyńskie, prowadzi drużynę młodzików, która co roku pod jego okiem robi systematyczne postępy oraz osiąga coraz lepsze wyniki.

2. Jedynak Andrzej – LUKS Lubzina (sumo)
56 lat, wychowawca wielu pokoleń zapaśników i sumoków. Jego podopieczni zdobyli wiele      medali Mistrzostw Polski, Europy i Świata. Był trenerem kadry narodowej      młodzikówi kadetów, w 2018 roku został szefem wyszkolenia Polskiego Związku       Sumo.

3. Mazur Mateusz – Olimpia Nockowa (piłka nożna)
28 lat, dobra myśl taktyczna, trafne decyzje i dobry duch zespołu, m.in. dzięki jego działaniu, po rundzie jesiennej, drużyna zajmuje w klasie „B”  miejsce premiowane awansem do klasy „A”.

4. Niemiec Sławomir – ATS Bingo Ropczyce (tenis stołowy)
26 lat, trener młodych adeptów tenisa stołowego, którego wychowankowie osiągają sukcesy w zawodach ogólnopolskich.

5. Sidorczuk Aleksander – LKS „Olchovia” Olchowa (piłka nożna)
63 lata; bardzo zaangażowany; prezes klubu oraz dobry trener, który z wiejskiego zespołu uczynił wiodący w klasie „0”.

6. Słomski Jakub – Lechia Sędziszów Małopolski (piłka nożna)
lat 43; trener drużyny seniorów Lechii Sędziszów Małopolski. Jego drużyna po rundzie jesiennej przewodzi w stawce ligowej z realnymi szansami na awans do IV ligi. Jakub Słomski to były piłkarz Stali Rzeszów i Zelmeru Rzeszów. Jego największym sukcesem trenerskim było wprowadzenie Limblachu Zaczernie do 3 ligi. Potem prowadził m.in. Izolatora Boguchwała, Crasnovię Krasne i Stal Łańcut.

7. Stefański Robert – Towarzystwo Szachowe SKOCZEK Sędziszów Małopolski (szachy)
Lat 51; założyciel i prezes Towarzystwa Szachowego Skoczek Sędziszów Małopolski w roku 2011; klub zrzesza 156 zawodników; w roku 2019 po raz drugi pierwsza drużyna awansowała do drużynowych mistrzostw Polski na szczeblu centralnym II Liga seniorów i zajęła 7 miejsce w gronie 46 drużyn z całego kraju, również rok 2019 druga drużyna pierwsze miejsce w drużynowych mistrzostwach Polski na szczeblu III Ligi seniorów oraz awans juniorów do trzeciej ligi po zajęciu pierwszego miejsca w lidze. W 2019 organizator mistrzostw Polski Juniorów w Rzeszowie na hali Podpromie najliczniejszych mistrzostw w kraju startowało 1269 zawodników i zawodniczek .Szkoleniowiec i trener  zawodników w klubie oraz grup początkujących. Od 2011 organizator międzynarodowego turnieju o puchar Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego, który to turniej jest największą imprezą szachowa na Podkarpaciu od 7 lat.

8. Szymański Andrzej – MKS Błękitni Ropczyce (piłka nożna)
50 lat, trener seniorskiej drużyny Błękitnych Ropczyce występującej w IV lidze. Były     opiekun m.in. Izolatora Boguchwała, Orła Przeworsk a także Stali Rzeszów.

9. Świniuch Konrad – Kaskada Ostrów-Kamionka (piłka nożna)
31 lat, trener drużyn młodzieżowych, dzięki jego zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do wszystkich zawodników, każda z drużyn bardzo szybko czyniła duże postępy i odnosiła sukcesy. Od września  ubiegłego roku również szkoleniowiec drużyny seniorów.

IV. DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU

1. Bęben Arkadiusz – LKS Mała  (piłka nożna)
41 lat, wieloletni działacz obecnie prezes klubu piłkarskiego LKS Mała.

2. Fąfara Krzysztof – KS Bystrzyca Trampkarze (piłka nożna)
30 lat, prezes, trener oraz osoba zajmująca się całą działalnością klubu.

3. Kopala Adam – LKS Pogórze Wielopole Skrzyńskie (piłka nożna)
44 lata, przedsiębiorca i prezes piłkarskiego  Ludowego Klubu Sportowego ,,Pogórze,, Wielopole Skrzyńskie nieprzerwanie od 2014 roku. Dzięki jego zaangażowaniu zespół  drużyny seniorów jest na dobrej drodze do kolejnego awansu do klasy okręgowej, zaś zespoły młodzieżowe mają zapewnione bardzo dobre  warunki do rozwoju swojej piłkarskiej pasji w wielopolskim klubie.

4. Król Wiesław – Master Glinik
50 lat, przedsiębiorca, instruktor nauki jazdy, a przede wszystkim   aktywny prezes oraz założyciel Międzyszkolnego  Klubu Sportowego  ,,Master,, w  Gliniku, z którym jest związany od 11 lat. Wielosekcyjny Klub ,,Master,,  zajmuje się przede wszystkim szkoleniem dzieci i młodzieży  oraz  propagowaniem sportu oraz aktywności fizycznej na terenie gminy Wielopole Skrzyńskie.

5. Kułak Alfred – UKS „Korona” Góra Ropczycka, Koło Miejsko-Gminne Polskiego Związku Wędkarskiego nr 26 w Sędziszowie Małopolskim (piłka nożna, wędkarstwo)
Lat 62; Działalność sportową rozpoczął w 1971 jako piłkarz MZKS Lechii Sędziszów Młp., w której grał do 1979 roku. W latach 1983 – 1998 czynny zawodnik LZS Góra Ropczycka. Jest współzałożycielem Uczniowskiego Klubu Sportowego „KORONA” Góra Ropczycka, działający przy Szkole Podstawowej w Górze Ropczyckiej oraz Prezesem Klubu od początku istnienia. Od 1997 roku jest Prezesem Koła Miejsko-Gminnego PZW Nr 26 w Sędziszowie Młp.
Za działalność sportową odznaczony wieloma medalami i odznaczeniami, a jak sam mówi najbardziej ceni:
1. Medal za zasługi dla sportu
2. Medal Zasłużony działacz LZS
3. Złota odznaka PZW z wieńcami – za zasługi w rozwoju wędkarstwa.

6. Molek Dominik – Victoria Ocieka (piłka nożna)
31 lat, pochodzi z Ocieki, a obecnie mieszka i prowadzi własną firmę w Czarnej Sędziszowskiej, jako działacz klubu poświęca sporo wolnego czasu na bieżące utrzymanie obiektu sportowego w Ociece, oprócz tego jest również czynnym zawodnikiem oraz hojnym sponsorem, co z pewnością wyróżnia jego osobę.                                                    

7. Piecuch Albert –  Kaskada Ostrów-Kamionka (piłka nożna)
Lat 28, członek zarządu klubu, sumienny, zaangażowany, cieszący się dużym zaufaniem. Człowiek, na którego zawsze można liczyć. Chętnie poświęca swój prywatny czas na prace związane z działalnością klubu. Wspomaga finansowo działalność klubu.

8. Prokop Ryszard – LUKS  Syrena Gnojnica Wola  (sumo)
58 lat, łączący funkcje prezesa i trenera, osiągający sporo sukcesów ze swoimi podopiecznymi na arenach Polski, Europy i Świata.

9. Pudo Jerzy – Fala Ropczyce (pływanie)
52 lata, prezes i trener w klubie pływackim Fala.

10. Szczęch Dariusz –  UKS PIAST Wolica Piaskowa w Sędziszowie Małopolskim (piłka nożna)
lat 31; prezes klubu od 4 lat, wcześniej członek zarządu i bramkarz drużyny. W klubie od reaktywacji.

11. Świstak Maciej – Olimpia Nockowa (piłka nożna)
27 lat, prezes, najlepszy motywator zespołu oraz dobry gospodarz, cechuje go dobra myśl taktyczna i trafne decyzje.

V. DRUŻYNA ROKU

1. Extrans Sędziszów
Klub powstał w 2004 roku pod nazwą UKS Tęcza Sędziszów Małopolski, startując w III lidze podkarpackiej. W 2008 roku zawiesił na dwa sezony działalność, by w sezonie 2010/2011 wznowić rozgrywki w IV lidze.  Trzy sezony kibice w Sędziszowie Małopolskim czekali na awans do III ligi. Beniaminek od razu zdominował rozgrywki i dwukrotnie z rzędu został mistrzem III ligi podkarpackiej, walcząc w finałach turniejów o awans do II ligi. Udało się to w 2015 roku. W premierowym sezonie na szczeblu centralnym drużyna, która zmieniła nazwę na PZL Sędziszów, zajęła dziewiąte miejsce i obroniła się przed spadkiem. Sztuka ta nie udała się rok później i w 2017 roku klub powrócił do III ligi, wygrywając rozgrywki wojewódzkie po raz trzeci w swojej 15-letniej historii. Świetna gra w turniejach o awans zaowocowała kolejnym powrotem w szeregi drugoligowców. W sezonie 2018/2019 sędziszowianie po ciężkim sezonie utrzymali się w lidze. Rok 2019 przyniósł sporo zmian. Drużyna rozpoczęła współpracę z firmą Extrans i pod taką nazwą przystąpiła do sezonu 2019/2020. W dodatku zespół został wzmocniony, między innymi, przez byłego reprezentanta Polski i mistrza Polski z Asseco Resovią Rzeszów, Łukasza Perłowskiego. Na półmetku rundy zasadniczej, zajmuje dobrą, czwartą pozycję w tabeli grupy 6, II ligi mężczyzn.

2. KS Akrobatyka Ropczyce – ( Bizoń Kamila, Królikowska Emilia, Dłużeń Antonina)
Drużyna młodych zawodniczek w wieku od 11 do 13 lat; zdobywczynie czwartego miejsca w Mistrzostwach Polski juniorek oraz drugiego miejsca w ogólnopolskich zawodach akrobatycznych.

3. KS Błękitni Ropczyce – Siatkówka Plażowa – (Opiela Maciej, Wnęk Dominik)
zawodnicy w wieku 18 i 19 lat; uczestnicy finałowego turnieju Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej(6miejsce), wychowankowie KS Błękitni Ropczyce.

4. KS Bystrzyca Trampkarze – piłka nożna
młoda drużyna rozpoczynająca dopiero zmagania na tym poziomie zaprezentowała się tak jak doświadczone drużyny, a niekiedy nawet je przewyższając; istnieje od 2017 roku.

5. KS Victoria Ocieka – piłka nożna
Drużyna złożona z wychowanków klubu z Ocieki awansowała w rozgrywkach PZPN podokręgu Dębica od klasy B do okręgówki, w mijającym roku dzięki wytrwałości i zaangażowaniu wywalczyła utrzymanie w lidze okręgowej co jest bardzo dużym osiągnięciem dla całego środowiska sportowego z Gminy Ostrów

6. LKS „Olchovia” Olchowa – piłka nożna
drużyna występująca w klasie „O”, osiągnęła najlepszy wynik punktowy oraz najwyższe miejsce w rundzie jesiennej (jako jedyna ograła lidera grupy), najlepsze miejsce w historii klubu w klasie „0”

7. LKS „Pogórze” Wielopole Skrzyńskie – piłka nożna (drużyna seniorów)
Czołowa drużyna rozgrywek A-klasowych grupy dębickiej .
W drużynie występuje mieszanka młodości z doświadczeniem co zaowocowało miejscem w tabeli , które pozwala myśleć o awansie do wyższej klasy rozgrywek. Drużyna doceniana przez przeciwników , groźna u siebie jak i na wyjeździe.

8. LKS ,, Pogórze ,, Wielopole Skrzyńskie – piłka nożna (drużyna młodzików) .
Najmłodsza grupa piłkarska Klubu z Wielopola Skrzyńskiego występująca w rozgrywkach organizowanych przez podokręg dębicki .
Dzięki zaangażowaniu zawodników , trenera oraz rodziców drużyna systematycznie robi postępy i osiągająca  coraz większe sukcesy.

9. Marba Sędziszów Małopolski – piłka siatkowa
Klub powstał w 2013 roku, założony przez sympatyków piłki siatkowej, o ustalonej renomie. W sezonie 2016/2017 zespół po zaciętym turnieju w Stargardzie Szczecińskim awansował do II ligi kobiet, grając w tej lidze przez 3 sezony.  Obecnie występuje w I Lidze Podkarpackiej Kobiet z wciąż realnymi szansami na powrót do II ligi. Posiada również zespół juniorski.

10. MKS Błękitni Ropczyce  –  piłka nożna
Najwyżej postawiona drużyna piłkarska w powiecie ropczycko-sędziszowskim z powodzeniem rywalizująca od wielu lat w rozgrywkach IV ligi

11. MLKS Lechia Sędziszów Młp. – piłka nożna
Złożona prawie z samych wychowanków klubu, po rundzie jesiennej znajduje się na czele ligowej stawki w klasie okręgowej z realną szansą awansu do 4 ligi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x