Orzech promocje

Absolutorium dla Wójta Gminy Ostrów udzielone jednogłośnie

W środę, 14 czerwca 2023 roku, miało miejsce sesja absolutoryjna Rady Gminy w Ostrowie. Podczas tej sesji radni oceniali działalność finansową gminy oraz pracę wykonawczą Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga, za rok budżetowy 2022.

Po dogłębnej dyskusji i analizie, 15 radnych jednogłośnie przyznało Wójtowi absolutorium, potwierdzając tym samym, że budżet został należycie wykonany.

2022 rok to ponad 20 mln zł wydatków majątkowych – to rekordowy udział jeśli chodzi o tę kadencję. (…) Mamy bardzo dużo dotacji. W skrócie Gmina Ostrów jest jednym wielkim placem budowy i to za sprawą państwa zgody, państwa akceptacji tych zadań. Cieszę się , że w roku ubiegłym nie musieliśmy zaciągać kredytów długoterminowych. Mam nadzieję, że i ten rok potoczy się tak pomyślnie i pyłynnie. W mojej ocenie poziom inwestycji jest zadowalający i myslę, że przekłada się również na zadowolenie mieszkańców. – Grzegorz Ożóg Wójt Gminy Ostrów.

W imieniu całej Rady Gminy w Ostrowie, Przewodniczący Rady – Rafał Nędza, złożył serdeczne gratulacje Wójtowi za osiągnięte wyniki i współpracę.

W rozmowach z radnymi wspólnie doszliśmy do wniosku, że to absolutorium Panu Wójtowi się jak najbardziej należy. Z uwagi na to, że ta współpraca pomiędzy wójtem a radą gminy jest wzorowa, czego efektem jest ten ogrom inwestycji na terenie Gminy Ostrów. Myślę, że mieszkańcy widzą te działania Pana Wójta i starania radnych gminy. Mam nadzieję, że ten kolejny rok będzie równie owocny jak poprzedni. Jeszcze raz gratuluję i dziękuję. – Rafał Nędza Przewodniczący Rady Gminy Ostrów.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
10 miesięcy temu

Gratulacje, dobry gospodarz.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x