Orzech promocje

Zaburzenia odżywiania – prelekcja o tym jak radzić sobie z tym problemem w środowisku szkolnym

W Starostwie Powiatowym w Ropczycach odbyła się ważna prelekcja dotycząca zaburzeń odżywiania wśród dzieci i młodzieży oraz sposobów radzenia sobie z tymi problemami w środowisku szkolnym.

Wydarzenie, zorganizowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych, zgromadziło dyrektorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz specjalistów ze szkół ponadpodstawowych i placówek prowadzonych przez Powiat Ropczycko-Sędziszowski.

Prelekcję prowadziły Panie Magdalena Błaszczyk, psychodietetyk, i Katarzyna Gaber Kasprzyk, psycholog i psychoterapeuta, które posiadają bogate doświadczenie w terapii i wsparciu osób z zaburzeniami odżywiania. Obie są współzałożycielkami Fundacji HelpED z Rzeszowa oraz współpracują z Fundacją Drzewo Życia.

Spotkanie miało charakter warsztatowy, umożliwiając uczestnikom wymianę doświadczeń i pogłębienie wiedzy na temat anoreksji, bulimii i kompulsywnego objadania się wśród młodzieży. Prelegentki omówiły czynniki sprzyjające rozwojowi tych zaburzeń oraz ich wpływ na relacje z rówieśnikami, nauczycielami i rodziną. Przedstawiły także przykłady z praktyki oraz konkretne wskazówki dotyczące prowadzenia rozmów z uczniami dotkniętymi problemem.

Otwarta dyskusja, która miała miejsce podczas spotkania, wyraźnie pokazała, że temat zaburzeń odżywiania jest aktualnie bardzo istotnym problemem, dotykającym coraz większej liczby dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. W związku z tym konieczne jest zwiększanie wiedzy i świadomości wśród rodziców, opiekunów i środowiska szkolnego, aby skutecznie radzić sobie z tym wyzwaniem.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x