Orech promocje

40-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu

Policjant ropczyckiej drogówki wracając ze służby, zatrzymał pijanego kierowcę. Uwagę funkcjonariusza zwrócił kierujący oplem, który odjechał z jednej ze stacji paliw. Wszystko wskazywało na to, że może być pijany. Funkcjonariusz, mimo że nie pełnił w tym czasie służby, postanowił interweniować i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu, który jak się okazało miał 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę około godz. 22, funkcjonariusz ropczyckiej komendy, po zakończonej służbie, na jednej ze stacji paliw w Ropczycach, zauważył mężczyznę, który wsiadł do osobowego opla i odjechał. Sposób poruszania się samochodu wskazywał, że kierowca może być pijany.

Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał będącym w służbie kolegom, natomiast sam pojechał za oplem. Gdy na jednej z posesji w Ropczycach, kierujący zatrzymał się, funkcjonariusz podszedł do niego i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wkrótce na miejsce przyjechał wezwany policyjny patrol.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia mundurowego. 40-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Poniesie także odpowiedzialność przed sądem.

Źródło: KPP Ropczyce

Jeden komentarz na temat “40-letni obywatel Ukrainy miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *