Orech promocje

Burzliwa dyskusja podczas sesji rady powiatu. Czy nagroda została przyznana zgodnie z prawem?

Na ostatniej sesji Rady Powiatu został poruszony temat nie wypłacenia nagrody dla pani Bernadety Frysztak. Wicestarosta zgłosiła, że nagroda został przyznana jej przez Ministra Edukacji i Nauki, a samorząd nie zrealizował tej decyzji. Jednak Starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego uważa, że są pewne wątpliwości, czy pieniądze, mogą zostać wypłacone, dlatego na czas weryfikacji środki zostały zatrzymane.
O jaką nagrodę chodzi?

Podczas sesji 15 maja, głos zabrała pani Bernadeta Frysztak. Przytoczyła ona radnym i zgromadzonym swoje osiągnięcia związane z edukacją w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Podkreśliła, że to tylko część z działań i osiągnięć zawartych we wniosku. Następnie przeszła do sprawy niewypłaconej nagrody –,,Te działania zaowocowały tym, że na specjalny wniosek Ministra Edukacji i Nauki Pana Przemysława Czarnka w styczniu 2023 roku otrzymałam nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Środki nie pochodzą z budżetu powiatu. Apeluję do Pana Przewodniczącego, ponieważ dziś nie ma tu obecnej pani dyrektor ani skarbnika, o wykonanie decyzji Rady Powiatu z dnia 30 marca, gdzie w dochodach i wydatkach znalazła się kwota tej nagrody. Natomiast nie wykonano jeszcze tej uchwały, ponieważ nie uległ zmianie plan finansowy mojej szkoły, z którą pozostaje w stosunku prawnym. Ponieważ była podejmowana kwestia wyborów do samorządu, a prawo oświatowe jest tak skonstruowane, że od tego roku jestem ujęta w arkuszu organizacyjnym, ponieważ wg karty nauczyciela muszę mieć zagwarantowany powrót do szkoły, a jestem nauczycielem ZST w Sędziszowie Młp. Nie będę prosić, bo to są środki o charakterze dotacyjnym. W decyzji jest moje imię i nazwisko. Zwracam się o to, aby ta uchwała została zrealizowana i aby uległ zmianie plan finansowy po stronie wydatków mojej szkoły.”

Pytanie w tej kwestii zadał Przewodniczący Rady Powiatu

Wicestarosta zwróciła się w swojej wypowiedzi do Przewodniczącego więc czuł się on w obowiązku zapytać : Kto wnioskował o przyznanie Pani tej nagrody? Jakie są dokumenty w tej sprawie?

Pani Bernadeta Frysztak odpowiedziała : To Pan Minister. Ja mam decyzję o przyznaniu nagrody, o której poinformował pan Minister Czarnek. Została szkoła poinformowana, że musi wystosować notę obciążeniową, co pani Dyrektor uczyniła. Środki zostały przekazane na rachunek szkoły. Odbyła się sesja, moje środki zostały zawarte w budżecie po stronie dochodów i wydatków. Zgłosiłam się dwukrotnie do pani dyrektor pisemnie – ,,kiedy otrzymam nagrodę?” Pani dyrektor stwierdziła, że musi uzyskać stanowisko starosty. A stanowisko jest Ministra Edukacji Narodowej, którego nie będę kwestionować. W ministerstwie osobiście otrzymałam dokumenty. Wiem też, już z księgowych kwestii, że będę żądać wypłaty nagrody od maja z odsetkami.

Jakie jest więc stanowisko Starosty?

Głos zabrał Starosta Witold Darłak: Ja tu czuję zażenowanie, bo taki temat nie powinien być poruszony na sesji, tylko można było w gabinecie porozmawiać. Rzeczywiście 30 marca rada podejmowała uchwałę, gdzie ta kwota – prawie 7,5 tys. – została wprowadzona. Już pomijam to, że pani Wicestarosta wstrzymała się od głosowania. Natomiast faktycznie jest taka decyzja Ministra. Dostała ją pani dyrektor dla Bernadety Frysztak nauczyciela ZST w Sędziszowie Młp. Stwierdzam, że pani Bernadeta Frysztak od 2014 roku nie jest nauczycielem. Pojawiły się wątpliwości, bo tam jest napisane – za szczególne osiągnięcia w pracy dydatktycznej. Nadmieniam, że taką nagrodę już pani otrzymała w 2019 roku. Więc gdzie dydaktyka i nauczanie od 2019 do 2023r. Dlatego, że są wątpliwości, to pismo zostało wysłane do pana Ministra Czarnka, do wiadomości pani Minister Finansów i odpowiedź pani dyrektor, że trwają konsultację i chce mieć pełną informację czy taka nagroda może być wypłacona. Proszę o cierpliwość. Wcale nie zamierzam tej nagrody przywłaszczyć, pomijając fakt, czy one się należą czy nie, nauczycielowi na urlopie bezpłatnym. Bo jeszcze pojawiła się wątpliwość czy na ulopie bezpłatnym można wypłacać nagrodę. Prawo pracy mówi wyraźnie, że do czasu powrotu z urlopu taka nagroda nie może być wypłacona.

Nikt mi nie zarzuci tego, że mam wątpliwości czy taka nagroda może być wypłacona. Bo prawo jest prawem i dyscyplina finansów publicznych obliguje do tego wszystkich. Ja mówie to oficjalnie, to ja to wstrzymałem do czasu wyjaśnienia sprawy. Jeżeli będę miał decyzję, że mogę wypłacić to to zrobię. Te środki mają charakter dotacyjny, więc mogą być wypłacone jedynie zainteresowanej albo zwrócone, więc nic nie przywłaszcze. – dodał Starosta Witold Darłak

W rozmowie z nami starosta dodaje, że ma wrażenie, że minister przyznając nagrodę nie wiedział, że za osiągnięcia do 2014 roku pani Bernadeta Frysztak otrzymała już nagrodę w 2019 roku. Natomiast od 2019 do 2023 nie mogła mieć osiągnięć jako nauczyciel, bo po prostu nie uczyła. Dodatkowo sytuację z brakiem osiągnięć potwierdza fakt, że w marcu ocenę nauczyciela Bernadety Frysztak prawdopodobnie unieważniło kuratorium w Rzeszowie. Ocenę pracy próbowała uzyskać w jednej z prywatnych szkół w województwie w czasie pandemii.

Będzięmy informować o dalszych losach tej sprawy.

zdjęcia Starostwo Powiatowe w Ropczycach

103 komentarze na temat “Burzliwa dyskusja podczas sesji rady powiatu. Czy nagroda została przyznana zgodnie z prawem?

 • 26 maja 2023 o 15:04
  Permalink

  UWAGA! Po kilkudniowej przerwie wróciła na Facebooka znowu są zdjęcia

  Odpowiedz
 • 24 maja 2023 o 23:43
  Permalink

  Jedno jest pewne, ze takiego nepotyzmu jak teraz za tych rządów nie było nigdy przedtem w powiecie. I nigdy, przenigdy żadne władze tak się nie fotografowali i nie wystawiali na żadnym forum . Każdy z nas kryształowy nie jest a władza powiatowa tym bardziej , wiec po co udawać świętym skoro di świętości tak jak z Polski do Australii ?

  Odpowiedz
 • 24 maja 2023 o 22:52
  Permalink

  A: on tam pracuje?
  B: Pracuje to za dużo powiedziane…teraz go pilnują, bo inna dyrekcja.
  A: A w mosir?
  C: No robotą się nie trudni, bo od roboty w mosir są inni…
  A: A trzeci etat to gdzie?

  Odpowiedz
 • 24 maja 2023 o 19:51
  Permalink

  a pani DOKTÓR dalej na fb manipuluje i posty wrzuca aby ktoś pomyślal że jej zasługa a g**** prawda 🙂 pani B większość postów wrzuca aby ludzie myśleli że to dzięki niej – oznacza ludzi aby wyświetlało się większemu gronu, i niektórzy się nabiorą że to pewnie ona coś zrobiła ona coś działała – niestety nie każdy taki głupi aby nie wiedział co i po co robi 🙂

  Odpowiedz
 • 24 maja 2023 o 19:34
  Permalink

  prawdziwie dobry człowiek pomaga po cichu..nie ma potrzeby rozgłaszać i chwalić się każda rzecza w przeciwienstwie do tej pani. dobro czyni się po cichu a ktoś kto tylko o SOBIE mówi pod przykrywką altruizmu i bezinteresowności to zwykła obłuda. nie pozdrawiam ! i żal się patrzy na te pieski z otoczenia które zawzięcie próbują każdą osobę która ma swoje zdanie na ten temat i je wypowiada atakują. żenada

  Odpowiedz
 • 23 maja 2023 o 19:17
  Permalink

  pani to najlepiej umie lać wodę w swoich przemówieniach. przemówienie trwa 15 min i w kółko to samo a każdy wzdycha bo nie może tego słuchać

  Odpowiedz
 • 23 maja 2023 o 16:32
  Permalink

  Widzę, że synuś i tu próbuje dorzucić kilka komentarzy bo po tym co się słyszy to chyba już nikt pozytywnie tej pani nie ocenia. A chyba, że może ten jej przydupasek który rozwija firmę na koszt państwa i w nagrodę musi się odwdzięczyć…..
  Starosta też ma swoje grzechy ale w tym przypadku jak najbardziej słusznie postąpi i to jest jedna z lepszych decyzji.
  Oczywiście w PIS wszystkich się należało, a ciemny obwatel niech głosuję i podatki płaci na utrzymanie tych darmozjadów którzy tylko myślą o własnym się ustawiemiu. Kosztem Kościoła i niepełnosprawnych próbują się wybijać idąc na współczucie co jest bardzo przykre do jakiego poziomu oni schodzą byle głosy dostać. Jak nisko człowiek musi upaść, aby do takich zagrań być zdolnym.
  Kościół powinien się zastanowić czy polityka tych państwa jest potrzebna w kościele bo bez takich ludzi myślący ludzie odsuwają się od Kościoła. Niestety ale ludzią pamiętają jakimi oni byli ludźmi i jaki są nadal pod przykrywką kościoła……..

  Odpowiedz
 • 23 maja 2023 o 15:29
  Permalink

  Proponuję napisz to na fejsie u pani B. Tam znajdziesz poklask i wsparcie którego szukasz.

  Odpowiedz
 • 23 maja 2023 o 07:42
  Permalink

  “zasługi” dla szkolnictwa tej pani realnie są takie że zrobiła że Szkół powiatowych swój prywatny folwark. Lekcje przepadają bo uczniowie muszą robic za tło,statystów i małpy w jej cyrku. Zamiast edukacji jest w szkole polityka, kosciól, pseudopatriotyzm. Nawet w szkole specjalnej to jest ważniejsze od nauki i terapii, gdzie te dzieci absolutnie nie powinny byc wykorzystywane w ten sposób.kosztem swojego zdrowia i rozwoju. To karygodne i obrzydliwe. W liceum poziom spadł na łeb na szyję. Ale za to są zasługi, fotki, wszystko pod tę panią. Kompleksy zaleczone,.ego rośnie, kwiaty i brawa. To smutne jak dajemy się wykorzystywać kosztem naszych dzieci.

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 22:37
  Permalink

  Dla 7.5 tyś. zrobić sobie taką “reklamę” to jest mistrzostwo świata. Myślę, że kolejna kompromitacja nastąpi gdy pani będzie startować w wyborach na stanowisko Burmistrza Sędziszowa Młp. , bo to jest już tajemnicą Poliszynela.

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 19:09
  Permalink

  I te jej przemowy po pół godziny, których nikt nie chce słuchać ale stoi i mówi i mówi i mówi

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 18:57
  Permalink

  Być dla innych hahaha ale dla siebie trochę też!

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 17:30
  Permalink

  Normalny nauczyciel w szkole podstawowej może liczyć za uczciwą pracę na maks. 1500zł nagrody dyrektora/burmistrza na rękę raz na 5-6lat, a i to nie zawsze! Nagroda Kuratora zdarza się czasem raz w życiu zwykłego nauczyciela i to przed emeryturą, nie mówiąc o nagrodzie Ministra, która dla zwykłego nauczyciela jest właściwie nieosiągalna. Czasami mogą ja dostać dyrektorzy ale po 30 latach faktycznie nienagannej pracy. A tu proszę … 7500zł Nagroda Ministra!!! Na urlopie bezpłatnym!!! I to już kolejna, bo ostania była w 2019r! Marnująca się w polityce powiatowa gwiazda pedagogiki!

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 14:57
  Permalink

  nie ma drugiej tak mściwej i fałszywej osoby jak pani F. Niszczy ludzi, donosi na każdego po kolei a w pierwszej ławce w kościele

  Odpowiedz
 • 22 maja 2023 o 14:41
  Permalink

  Zgodnie z “Informacją w sprawie nagród ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego i nauki procedowanych w 2023 r.” dostępną na stronie MEiN:
  “4. wnioskodawca może wskazać we wniosku jako kandydata do nagrody:
  – osobę zatrudnioną w kierowanym przez niego podmiocie albo
  – grupę osób, jeżeli w jej skład wchodzi co najmniej jedna osoba zatrudniona w kierowanym przez niego podmiocie;
  5. nagroda może być przyznana za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej lub organizacyjnej uzyskane w okresie dwóch lat poprzedzających rok złożenia wniosku”.
  Sprawa więc prosta: po pierwsze: wnioskodawcą był starosta (nie sądzę) lub dyrektor placówki w której pani F jest zatrudniona, a aktualnie urlopowana. Po drugie nagroda może być tylko za lata 2021-2022.

  Odpowiedz
  • 23 maja 2023 o 08:32
   Permalink

   Lub pani kurator z Rzeszowa, bo to koleżanki przecież są, a nagrodę z kuratorium chyba w tym roku też dostała z tego co można było usłyszeć podczas posiedzenia…

   Odpowiedz
 • 21 maja 2023 o 19:38
  Permalink

  pytanie do dyrekcij MOSIR Sedziszow Młp. kto swiadczy usługi niczym “TAXI” dla pani B,F. ?

  Odpowiedz
 • 21 maja 2023 o 19:14
  Permalink

  Panie starosto, ile kosztowało niszczenie pieczątek z tytułem mgr? I po co to było?

  Odpowiedz
  • 25 maja 2023 o 07:42
   Permalink

   Tam jest tyle przekrętów, że czekam aż to na wierzch wypłynie

   Odpowiedz
 • 21 maja 2023 o 13:41
  Permalink

  Ludzie zapamiętajcie to dobrze, jeszcze odsetki chce – to jakieś kuriozum, nawet jakby została wypłacona ta nagroda i pod naciskiem opinii publicznej przekazała ją na szczytny cel to nie powinna być wystawiana na żadną listę. Niech idzie faktycznie uczyć do szkoły odrobić te nagrody, grono pedagogiczne na pewno bardzo miło ją przyjmie.

  Odpowiedz
 • 21 maja 2023 o 09:10
  Permalink

  Definicja działalności dydaktycznej:
  “Kształcenie studentów oraz kształcenie i rozwój kadr naukowych, a także prace naukowe i twórcze artystyczne niezbędne do prowadzenia procesu dydaktycznego oraz kształcenia i rozwoju kadr”. Osobom niezorientowanym które dużo krzyczą proponuję zapoznać się z działalnością w/w Pani która naprawdę robi dużo dobrego dla nauczycieli i całego systemu oświaty.

  Odpowiedz
  • 21 maja 2023 o 13:51
   Permalink

   Taaak taaaak, robie strasznie dużo, tak dużo robi, że jest już 66 komentarzy w większości negatywne, tak wszyscy mają już jej dość.

   Odpowiedz
  • 21 maja 2023 o 15:15
   Permalink

   To jset definicja działalności dydaktycznej nauczyciela akademickiego.

   Odpowiedz
 • 20 maja 2023 o 09:55
  Permalink

  To nie jest nagroda za nauke w szkole , ludzie wysłuchajcie całe i ogarnijta się bo darłak i reszta pajaców robi gównoburze

  Odpowiedz
  • 23 maja 2023 o 08:36
   Permalink

   To raczej pani B zrobiła wokół siebie gównoburzę poddając temat na posiedzeniu…., chyba się przeliczyła..
   .

   Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 20:49
  Permalink

  PiS odwalił dobrą robotę przyznał to Tusk winny ,a tak fajnie że jeszcze jakieś liberum veto w powiecie jest to to chyba ta demokracja jest.

  Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 18:57
  Permalink

  Wstyd i żenada. Pani robi aferę na cały powiat. Piastując stanowisk wicestarosty powinna Sama zgłosić ze nagroda się jej nie należy. Mogła również zaproponować przekazanie jej na cele charytatywne. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

  Odpowiedz
  • 24 maja 2023 o 19:47
   Permalink

   aktywność przechwałek na profilu pani wicestarosty nie gaśnie choć i tak jak w większości postów nie ma nic wspólnego z nią i jej zaangażowaniem

   Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 13:14
  Permalink

  DARŁAK TO MA MATURE ?? Ludzie pyszczycie o jakąś z czapy nagrode za mały hajs a darłak dyma samochodem za 150 000 zł na nasz koszt, JAK BY JEŹDZIŁ W RAMACH PRACY to jeszcze a tu kasa leci jak woda

  Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 13:10
  Permalink

  W naszym powiecie wielu jest nauczycieli,ktorych starań,pracy na rzecz ucznia i zaangażowania nikt nie widzi i nie docenia. I tacy nauczyciele nie mają odwagi prosić nikogo o nagrodę,bo swoja pracę wykonują z pełnym poświęceniem A skoro Szanowna Pani B.nie jest aktywnym nauczycielem,w żadnej szkole,to w jaki sposób można przyznać jej nagrodę ministra? Za co? Chyba tylko za osiągnięcia w dziedzinie informatyki – doskonale opanowała wrzucanie swoich zdjęć na Facebooka. Ta Pani angażuje się i reklamuje działalnosc szkoły jedynie swej Przyjaciółki. Szacunek dla Starosty za zablokowanie niezasłużenie przyznanej nagrody. 👏

  Odpowiedz
  • 23 maja 2023 o 15:22
   Permalink

   Hahah popieram w 100% tylko ze podejrzewam że pani B ma sztab PR który wykonuje zdjęcia gdzie ona zajmuje 80% kadru. Ten sam sztab dba o to żeby nieprzychylne komentarze zostały usuwane z FB 😂. Czystka i propagand jakiej sam ustrój czerwonych by się nie powstydził.

   Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 12:10
  Permalink

  Pani F lubi nagrody, fanfary, imprezy i oczywiście donosy

  Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 01:10
  Permalink

  Przy braku aktywności dydaktycznej otrzymać za nią nagrodę ministra edukacji – a cóż to za problem? Mogła wystąpić np. do ministra kultury – bo pewnie kulturalna, albo ministra infrastruktury – bo altankę zbudowała. Teraz to standard. Kasa się należy.

  Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 19:08
   Permalink

   Historia lubi się powtarzać – 2011 program interwencja https://interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2011-02-17/burmistrz-nauczycielem_887600/ i jeden pan na dwóch etatach w tym samym czasie w pięknym Sędziszówie a teraz nieaktywna pani nauczyciel z chęcią przytulenia nagrody kto zgłosił weto dla mnie jest wygranym
   Byłem uczniem ZSZ w Sędziowie małopolskim i już wtedy zachęcała na godzinie wychowawczych w innych klasach do głosowania na partię do której obecnie należy mi się to nie spodobało pier….. dzwiami od klasy i tyle mnie tam było

   Odpowiedz
   • 21 maja 2023 o 13:53
    Permalink

    Gratuluję odwagi, powoli dowiadujemy się co robiła na lekcjach!

    Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 00:04
  Permalink

  NIE GŁOSOWAĆ NA NIĄ I TYLE! Pamiętajcie o tym przy urnach!

  Odpowiedz
 • 19 maja 2023 o 00:03
  Permalink

  Tego jakoś na swoim facebooku nie opisała, nie dodała 60 zdjęć swoich i syna… dziwne…

  Odpowiedz
  • 23 maja 2023 o 15:24
   Permalink

   Był komentarz z linkiem do tego artykułu ale oczywiście Benia usunęła.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 22:37
  Permalink

  Jak się ma stanowisko i publiczne pieniądze to łatwo organizować konkursy i wydarzenia rękami nauczycieli i dyrektorów, a potem przyjść i wręczyć nagrody i zrobić sobie fotki na Facebooka.
  Ktoś policzył ile płacimy wicestaroście na godzinę za ustawianie się do zdjęcia, posty na Facebooku, polubienia i komentarze w godzinach pracy? Pewnie Pan Czarnek,bo dał nagrodę. Docenił chociaż on.

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 19:38
  Permalink

  Najbardziej żenująca postać w powiecie. Nieustanny lans – lans w kościele, lans na niepełnosprawnych… Tylko imprezy, fotki,nagrody, tytuły, rozmodlone spojrzenie świętej krowy. Wszystko oprócz pracy.
  Ci, którzy głosowali na nią, to zwykli naiwniacy, z których B. śmieje się po cichu.

  Odpowiedz
  • 21 maja 2023 o 13:54
   Permalink

   Masz rację! Dobrze, że ktoś to w końcu napisał!

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 19:24
  Permalink

  Pazerność i Samochwalstwo

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 19:16
  Permalink

  Kobieto, nauczycielka z ciebie mierna ale sęp pierwsza klasa

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 17:04
  Permalink

  Panie starosto, proszę odpowiedzieć na pytanie, dlaczego kupił pan za pieniądze powiatowe tytuł mecenasa wiedzy?

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 15:42
  Permalink

  Ja się pytam, czy ktoś to jeszcze kontroluje? Z treści artykułu wynika, że pozytywną ocenę pracy cofnęło kuratorium… Jak ktoś wypisał jej pozytywną ocenę pracy skoro była na urlopie bezpłatnym? Jak?

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 18:24
   Permalink

   To jest nieprawdziwa informacja o ocenie cofniętej przez kuratorium i nadużycie rozpowszechniane by zdyskredytować Panią Wicestarostę. Słuchałem sesji i była to, według mnie, riposta wobec “zasług”,które przypisał sobie Starosta we wniosku o certyfikat, za który zapłacono z naszych podatków. Zasługi dla edukacji i wychowania młodzieży Wicestarosta ma, uznał to Minister, a Starosta zazdrośnik kupił certyfikat.

   Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 11:00
   Permalink

   Jest w powiecie wielu, naprawdę wielu zaangażowanych w pracę na rzecz ucznia nauczycieli… Takich,którym nikt nie przyzna nagrody,nikt nie widzi ich starań i poświęcenia. A nagroda zostaje przyznana Pani,która nie dość,że aktywnym nauczycielem nie jest,to jedynie pokazuje się i reklamuje jedynie szkołę swojej Przyjaciółki. Szacunek dla Starosty za wstrzymanie wypłaty!

   Odpowiedz
  • 20 maja 2023 o 13:04
   Permalink

   Czytaj ze zrozumieniem, w artykule jest że PRAWDOPODOBNIE unieważniło kuratorium w Rzeszowie. A z treści wynika że nie chodzi o nagrodę kuratorium tylko ministra. Starosta też jest niezły miglanc więc ja tu widzę zwykłą walkę przedwyborczą.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 15:41
  Permalink

  Może poczyta te komentarze i zobaczy co ludzie o niej myślą…

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 15:40
  Permalink

  Bardzo przykra wiadomość… nagroda dla kogoś kto jest na urlopie od kilku lat? Sorry, ale jest tylu nauczycieli, którzy coś robią, uczą, pracują, organizują wyjazdy, projekty, olimpiady… jestem w szoku

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 14:47
  Permalink

  Żenująca kobieta dla której najważniejsze są nagrody. Mówi tylko i wyłącznie o swoich zasługach. Tylko by się pokazywała wszędzie a innych szkaluje.

  Odpowiedz
  • 20 maja 2023 o 22:47
   Permalink

   Ja p. BERNADETTY nie znam. Ale ludzie pracujący z nią w szkole, przed jej pracą w starostwie, mówią, że to wspaniala osoba, altruistka, patriotka, bardzo dobry człowiek.

   Odpowiedz
   • 21 maja 2023 o 13:57
    Permalink

    A w komentarzach jest zupełnie coś innego? Czy to przypadek? Może dwie inne osoby?

    Odpowiedz
   • 23 maja 2023 o 23:12
    Permalink

    To jest nieprawda chyba sama pisze to o sobie, pracowników to chyba nie zna bo ją interesują ani praca w starostwie tylko ciągły lans.

    Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 14:17
  Permalink

  Podziwiam Pana Starostę, że nie dał nie nastraszyć nawet Ministrem Czarnkiem. Nikt uczciwy i normalny nie wydaje publicznych pieniędzy w jakimś szale, bez namysłu. Sytuacja jest niejasna więc to nie jest żadne przestępstwo sprawdzić, czy ta nagroda pieniężna jest legalnie przyznana.

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 18:28
   Permalink

   ale to Starosta wydał publiczne pieniądze na swój tytuł mecenasa i z Bączkowskim się fotografował, posłuchaj sesji, pytał radny z opozycji.

   Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 19:38
   Permalink

   Będę w głębokim szoku jak Pan Minister Czarnek po aktualnej zaistniałej sytuacji w dalszym ciągu zgodzi się przyznać nagrodę:)

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 13:47
  Permalink

  Za zasługi dla oświaty jej się akurat należy bo dzięki Bogu nikogo nie uczy!!! Miałem wątpliwość być jej uczniem, straszna baba , żaden z niej nauczyciel ani polityk. Tylko do koryta się nadaje

  Odpowiedz
  • 21 maja 2023 o 13:59
   Permalink

   Napisz więcej niech się ludzie dowiedzą jak było bo tu się zlecieli obrońcy ewidentnie

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 11:22
  Permalink

  Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną; Ale gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Gdzie bowiem jest wasz skarb, tam będzie i wasze serce.

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 12:17
   Permalink

   Wygląda na to że wszyscy wiedzą co pani Bernadetta robi, a raczej czego nie robi zajmując stanowisko wicestarosty. Dlaczego nic nie jest robione w tej kwestii? Ona po prostu za nasze pieniądze dobrze się bawi bywając na imprezach i wycieczkach!

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 10:51
  Permalink

  Mam nadzieję że komentarze na niekorzyść pani B nie są tutaj usuwane?

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 15:35
   Permalink

   Oby nie były usuwane, bo ona ma wieeeelu przeciwników

   Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 16:00
   Permalink

   są usuwane bo dodałem ! i usunęli ! syn 3 etaty nie wiadomo jak to robi ale robi. przecież jak jest na etacie w mosir nie powinien być w innej pracy w tym czasie czyż nie ? ktoś się za to weźmie?

   Odpowiedz
   • 22 maja 2023 o 21:28
    Permalink

    Z tego co wiem synuś pracuje w szkole specjalnej i tam też się nie wywiazuje ze swoich obowiązków.

    Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 17:29
   Permalink

   kończ waść wstydu oszczędź….tej Pani już dziękujemy, trzeba mieć tupet.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 10:33
  Permalink

  Tej kobiecie brak jakiegokolwiek wsytdu i zahamowań. Po pierwsze ta pani nie wykonuje jakichkolwiek prac związanych z jej stanowiskiem w starostwie ale “buja się” codziennie na imprezach i skrzętnie to dokumentuje na FB. Nieprzychylne komentarze są blokowane bo to nie idzie w parze z wizerunkiem pani Bernadetty. Nagroda wcale się jej nie należy skoro nie była nauczycielem od 2019. Jest milion innych ważniejszysz spraw które powinny być omawiane na sesji a nie nagroda dla tej pani. Trzeba mieć niezły tupet żeby jeszcze grozić że będzie się wnioskować o odsetki od maja. Czy ktoś w końcu może zająć się sprawdzeniem co ta pani robi w godzinach pracy i ile z tego związane jest właściwie z jej obecnym stanowiskiem?

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 15:36
   Permalink

   Czarnek niby sam jej przyznał nagrodę? Nie wierzę w to! Ktoś musiał o to wnioskować

   Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 19:35
   Permalink

   Panie starosto nagroda nagrodą a może uchyli pan rąbka tajemnicy na temat tytułu mecenasa nauki o którym mowil pan kiebała na sesji który kupił pan za pieniądze starostwa ☺️

   Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 17:16
   Permalink

   A ten Pan Broda to kto to dla Pani F. ? Bo ciągle tylko pani doktor i pani doktor. To jej student? Strasznie jej pieskuje a to co najmniej kompromitujące:/

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 08:50
  Permalink

  Szkoda tylko że Pani Bernadetta w swej uczynności i oddaniu nie wywiązuje się w pełni że swych obowiązków. Robi szystko i nic do końca. Mając kuraturę nie odwiedza swoich podopiecznych, a dziwnym trafem później okazuje się że są dokumenty że spotkań. Wszechobecna osoba, jest wszędzie i nigdzie tak naprawdę.
  Przepadające często lekcje to też wkład w rozwój edukacji? Bo przecież Pani B.F. zasiada na wszystkich możliwych stołkach na raz.

  Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 08:49
  Permalink

  piosenka Akurat – Wiej-ska obrazuje wszystko.

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 16:00
   Permalink

   powiatowa opozycja powinna skierować sprawę do sądu o próbę wyłudzania pieniędzy i poświadczenie nieprawdy .
   Przecież ta pani nic nie robi w starostwie ,bierze kasę za bujanie się po powiecie.

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 08:43
  Permalink

  no tak nikt w całym powiecie nie zasługuje na nagrody ministerstwa tylko pani która nie uczy

  Odpowiedz
   • 18 maja 2023 o 19:39
    Permalink

    Panie darlak Hipokryzja wylewa się drzwiami i oknami 😂

    Gdzie nie spojrzy to pana corka, narzeczona syna, syn, zona i to wszystko w starostwie 😅 toć mógł pan ich schować chociaż trochę a nie ma widoku szzystko 😂 a wyjazdy na chorwacje busem służbowym ze starostwa cała rodzina? Nie ładnie

    Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 22:06
   Permalink

   W końcu kurtyna do góry, aktorka pierwszego planu z nagą prawdą o samej sobie. Osiągnięcia dydaktyczne, gdzie pytam?! Ze Sztandarami i wiązankami przy każdej możliwej sposobności, praca dydaktyczna – jak i kiedy, gdy lekcje przepadają, bo młodzież za sztuczne tłumy robi w Kościołach i lekcje są odwoływany!!!!
   Chce nagrody, czeka krzesło dyrektora w technikum, niech się wykaże!!!! A o reszcie nie wspomnę, bo trzebaby było doktorat obronić o pani BF.

   Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 06:25
   Permalink

   więcej pokory i uczciwości proszę Pani bo tylko pani się lansuje na imprezach i składa wnioski o nagrody i wyróżnienia 🤣

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 08:19
  Permalink

  Ludzie są w głębokim szoku!!! Osoba która kreuje się na pomagającą, bezinteresowną, rozmodloną, pokazuje prawdziwą twarz. Po cichu słyszało się o prawdziwym obliczu tej osoby, ale wielu nie wierzyło. Cóż wiara umiera ostatnia, pieniądze, władza, pozycja, biorą górę.

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 14:19
   Permalink

   żenująca kobieta która tylko przed kamery się pcha mówi o swoich osiągnięciach tylko jej nagrody w głowie i pokazów a a innych gnoi

   Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 14:35
   Permalink

   zenująca kobieta dla której najważniejsze są nagrody, mówi tylko i wyłącznie o “swoich” zasługach, tylko by się pokazywała wszędzie a innych szkaluje

   Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 16:15
   Permalink

   Może już czas najwyższy uchylić rąbka tajemnicy na temat osiągnięć edukacyjnych tej pani … Kto był jej uczniem wie, jak wyglądały lekcje, a w zasadzie nie wyglądały bo rzadko kiedy się odbywały.

   Odpowiedz
   • 19 maja 2023 o 00:01
    Permalink

    No to opiszcie szczegóły jak to wyglądało u niej na lekcjach, bo jesteśmy ciekawi, tutaj można normalnie, nikogo nie zablokują jak na facebooku

    Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 10:57
   Permalink

   Jest w powiecie wielu, naprawdę wielu zaangażowanych w pracę na rzecz ucznia nauczycieli… Takich,którym nikt nie przyzna nagrody,nikt nie widzi ich starań i poświęcenia. A nagroda zostaje przyznana Pani,która nie dość,że aktywnym nauczycielem nie jest,to jedynie pokazuje się i reklamuje jedynie szkołę swojej Przyjaciółki. Szacunek dla Starosty za wstrzymanie wypłaty!

   Odpowiedz
 • 18 maja 2023 o 07:33
  Permalink

  Nagroda się jej poprostu należy. Ona jest z PiS i tam się wszystko wszystkim należy. Rozbój w biały dzień

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 18:15
   Permalink

   Takie ważne kto z jakiej partii (paki)? Ważne żeby było wg prawa i sprawiedliwości. Nie chcę pisać o innych, co za uszami mają.

   Odpowiedz
 • 17 maja 2023 o 22:23
  Permalink

  Coś takiego, ale przykro się to czyta, tylko pieniądze, nagrody, wyróżnienia… tu po prostu widać, że się wszystko należy, zero refleksji, a co mają powiedzieć nauczyciele czynni i poświęcający się codziennie dla dzieci i młodzieży. Gdzie jest nadzór pedagogiczny?

  Odpowiedz
 • 17 maja 2023 o 21:56
  Permalink

  hahaha 🤣 syn ustawiony na 3 etatach ona zarabia bardzo dobrze i dalej mało… zaznaczam że nie jestem po stronie starosty bo wszyscy tam są tacy sami.

  Odpowiedz
  • 18 maja 2023 o 21:18
   Permalink

   Taka decyzja ministra i basta! Jak się komuś to nie podoba to Pani doktór na wszystkich malontentów doniesie do odpowiednich służb specjalnych i proboszcza. Będziecie wszyscy cienko pierdzieć.

   Odpowiedz
   • 19 maja 2023 o 19:24
    Permalink

    Lepiej żeby inni cienko pierdzieli niż na odwrót. Toż to byłby istny Armagedon. Na pewno nie cienki

    Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 07:08
   Permalink

   synek “po mamusi” ( jak w komentarzach dawnych uczniów tej Pani)na lekcjach też się nie pojawia, no ale “plecy” robią swoje. Normalny nauczyciel już by nie pracował

   Odpowiedz
   • 21 maja 2023 o 14:05
    Permalink

    No to może ktoś to w końcu wyjaśni czekamy na Czarnka i jego reakcje. Jedna afera za drugą w powiecie.

    Odpowiedz
  • 19 maja 2023 o 13:21
   Permalink

   A STAROSTOW JUŻ MAJTKOWĄ AFERE WYJASNIŁO I JAK TAM DARŁAK I RESZTA ?? 🙂

   Odpowiedz
   • 23 maja 2023 o 21:42
    Permalink

    ktoś kto sam celowo się oczernia w necie a pozneij żali się że go oczerniają i wstawia mem z Jezusem w tle to dopiero kompromitacja

    Odpowiedz
 • 17 maja 2023 o 21:52
  Permalink

  To nawet skandalem nie nazwę tą prymitywną pazerność pisu na kasę.Nie dość że ta pani nic nie robi ,to chce jeszcze nagrody pobierać.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *