Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Gmina Wielopole Skrzyńskie kupiła autobus do przewozu osób niepełnosprawnych

Dzieci i osoby z niepełnosprawnościami z terenu Gminy Wielopole Skrzyńskie będą mogły dojeżdżać nowym autobusem na zajęcia w ośrodkach szkolno-wychowawczych w Ropczycach, Frysztaku i Strzyżowie.

Samorząd gminy otrzymał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na zakup autobusu przystosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Wartość pojazdu to 350 550 zł a dotacja z PEFRON wyniosła 240 071 zł. Jest to autobus marki Mercedes o mocy 190 KM i pojemności 2.9 – silnik diesel. Posiada on 22 miejsca dla pasażerów, w tym dwa miejsca przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście do pojazdu ułatwiają zamontowane uchwyty oraz platforma najazdowa. I przede wszystkim całe wyposażenie autobusu zapewnia bezpieczeństwo osób podróżujących.

,,Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków PFRON samorząd Gminy Wielopole Skrzyńskie zrealizował kolejne zadanie, które przyczyni się do poprawy warunków życia, aktywności społecznej oraz pełnoprawnego udziału osób niepełnosprawnych w życiu społeczności lokalnej. ” – Marek Tęczar Wójt Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Biedronka
Biedronka
2 lat temu

Na całe szczęście dzieci będą w końcu jeździć busami przystosowanymi do ich potrzeb. Rozumiem Zażenowany a nawet popieram twoje stanowisko, że o wielu rzeczach się nie Mówi.

Miejmy nadzieję, że prawda ujrzy światło dzienne.

Zażenowany
Zażenowany
2 lat temu

Tak się wójt fotografuje przy tym busie jak gdyby co najmniej sam go ufundował. W czym tutaj doszukiwać się jego zasługi skoro pieniądze są z PEFRON. Gmina Wielopole ma największe od lat zadłużenie, dlaczego tym nie pochwalić w RRS ?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x