Orech promocje

Kierowali pojazdami pomimo brak uprawnień

Ropczyccy policjanci podczas weekendu zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie mieli uprawnień do kierowania samochodami. 65-latek odpowie przed sądem za kierowanie pomimo braku uprawnień, natomiast 41-latek za niezastosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

W piątek przed godz. 14, dzielnicowy ropczyckiej komendy, podczas obchodu miejscowości Niedźwiada zauważył kierującego daewoo, który według otrzymanej wcześniej informacji najprawdopodobniej nie posiada uprawnień do kierowania. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Informacja potwierdziła się. Kierujący, 61-letni mieszkaniec gminy Ropczyce nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został odholowany na policyjny parking, a mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność przed sądem.

Drugi z kierowców, 41-letni mieszkaniec Łańcuta został zatrzymany wczoraj przed godz. 9 na ul. Borkowskiej w Sędziszowie Małopolskim przez policjantów z ruchu drogowego. Kierujący fordem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 20 km/h. Jak się okazało, oprócz wykroczenia popełnił również przestępstwo. Policjanci sprawdzili jego dane w systemach policyjnych. Wtedy okazało się, że posiada dwa aktywne sądowe zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Auto kierującego trafiło na policyjny parking, grozi mu także kara pozbawienia wolności do 5 lat.

źródło: KPP Ropczyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *